Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktak még használni napjaink...

Szoktak még használni napjainkban rotációs kapát kerékkel és utánfutóval járműként, illetve kézikocsit?

Figyelt kérdés
vidéki 12 ezres kisvárosban élek, de hosszú ideje nem láttam már egyet sem sem a kistraktorként használt rotakapákból (most 28 vagyok, gyerekkoromban talán néhányat) illetve ilyen két kerekű kézikocsiból hogy közúton húzták volna jóemberek szerintem még egyet sem. amilyen forgalmasak az utak még itt is, nehezen képzelem el a biztonságos használatuk. csak felénk lehet népszerűtlen, vagy ezek már nagyon a múlt részei a közlekedésben?
2019. aug. 18. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Néha látni Fejér megyében egy településen: használják még, de nem sűrűn.
2019. aug. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is vidéken lakok,hajdú bihar megye,6000 lakosú kisváros.A kétkerekű kézikocsi mindennapos nálunk,viszont a rotakistraki már ritkább,régen rengetegen jártak vele itt nálunk.Akkoriba leginkább a kisebb robi55-ek meg robi151,156-al akinek volt rá pénze..Nekem van egy honda f600-as rotakapám,mocskos erős,csináltam hozzá egy patent utánfutót,nem gányolt összedobált,igényesen megcsináltam,valahol van néhány kép is róla,nagy teherbírású,kétszemélyes kényelmes ülés stb..Én sokat járok vele manapság is,nemcsak én,idősebb korosztályból még sokan használnak ilyet,itt természetes nálunk a mai napig,bár közel sincs annyi mint régen.Főútra nem megyek vele,mellékutakon ugyanoda el tudok jutni,és akkor nem dudál meg integet a sok hülye..Hordtam már vele kisbálát nagybálát,zsákos terményt,van otthon néhány jószág is azoknak kijárok van egy kis földem lucerna van benne,azt ha kaszálom akkor a kistrakival hozom be,sőt horgászni is ezzel járok a Tiszára,elég rossz utak vannak,ez meg elmegy bárhol még nagy eső után is,meg ráfér kényelmesen az enyém meg a haver cucca is,meg 1-2 zsugor sör..:D sőt mindketten felférünk kényelmesen az ülésre,és húzza a kisgép mnt a rongyot.Van hogy csak kedvtelésből kimegyek vele a határba,csak úgy,nekem nagyon élvezetes menni vele,van egy hangulata.Amúgy ha nem a futót húzom vele,a saját kertem talajmunkái mellett eljárok kerteket szántani rotálni maszekba.
2019. aug. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kézikocsival nálunk a kisebbségiek rendszeresen járnak a környéken vasazni.

Rotával inkább falun járnak meg esetleg ott ahol szőlőhegy van. Gyerekkoromban nekünk is volt szőlőnk a város mellett. A hegyről sokan jártak le a szomszédos faluba ilyennel. Manapság nem tudom mi a helyzet, mert 20 éve nem jártam arra.

Én 36 éves vagyok és 200.000-es megyeszékhelyen élek, ha ez számít.

2019. aug. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

Nem az a lényeg, hogy te mennyi rotációs kapát láttál az utóbbi időben :-)

Nyilván kevesebbet, mint néhány évtizeddel ezelőtt, aminek megvan a magyarázata is.

A jogszabály nem változott, ma is kerti traktornak minősülnek (K kategóriás jogosítvánnyal vezethető), a kézi kocsit toló ember pedig gyalogos.

Mindkettőt teherszállításra használták, használják (mert azért még vannak), csak már régen nem számít luxusnak a személygépkocsi, és bizony azok vették át a két említett alkalmatosság szerepét

Szőlős kertek, veteményes kertek közelében nagyobb eséllyel láthatsz mostansági is kerti traktort közlekedni, de ott is inkább autókba rakják a termést, az gyorsabb.

2019. aug. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!