Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra H nál ez hibakod?

Astra H nál ez hibakod?

Figyelt kérdés
kiirta az Insp-et és kiszedtem,ha most hosszan lenyomom azt a gombot kiirja alul 005 02,ez valami hibakod ? máshol sehol semmi kulonos

2019. aug. 19. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha látni szeretnéd a kötelező karbantartáshoz a szervizelésig még megtehető azaz fennmaradó távolságot, akkor kikapcsolt gyújtás mellett nyomd meg a kilométerórán a napiszámláló gombot.


A napi kilóméter számlálón az eddig futott kilóméter érték megjelenik.


Ekkor nyomd meg ismét és tartsd lenyomva 2-3 másodpercig az Opel Astra H napiszámlálójának reset vagyis nullázó gombját.


A kijelzőn megjelenik a InSP felirat és a fennmaradó és a megtett km érték.


Ha nem szeretnéd látni, akkor az Opel hibaelhárítási leírás alapján így tüntetheted el a műszerfal digitális kijelzőjéről ezt a feliratot.

Opel kilóméteróra InSP felirat törlése



Gyújtás nélkül nyomd be és tartsd benyomva a napi számláló nullázó gombot.


Add rá a gyújtást és továbbra és tartsd benyomva az Opel napiszámláló gombját.


Ha jól csinálod, akkor rövidesen el kezd villogni a kilóméteródon az InSP felirat, majd kis idő múlva négy kis vízszintes vonás “—-” jelenik meg a helyén.


Továbbra is nyomd be az Opel km óra nullázó gombját addig amíg a kis vízszintes vonalak helyett újra megjelennek km értékek. Ekkor engedd el a napi számláló gombot és örülj, mert kész is vagy!

2019. aug. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
"kiirta az Insp-et és kiszedtem" ezt mind megcsináltam ahogy le is irtam, s nem is villog, de csak random megnyomtam ugyanigy hosszasan s kiirta alul ezt : 005 02, ez nem hiba ugye? mikor és hogyan irja ki a hibakodokat ?pl elromlott vmi aminek xxx xx a kodja ?
2019. aug. 19. 18:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem ez nem hiba. Nekem is ezt írja ki, mikor olajcserekor nullázom a szervizintervallumot (InSP).

Hogy mit kódol, azt ne kérdezd, nem tudom.

Ha van a motorvezérlőben eltárolt hibakód, azt a következő képen tudod megnézni:

Nyomd be tövig a gáz és fékpedált egyszerre! Benyomva tartva a pedálokat add rá a gyújtást! (Ne indítózz, csak gyújtás!) Közben figyelt a km-számlálót. Ha van eltárolt hibakód, itt fogja kiírni. Ha több is van, akkor egymás után sorolja. Ha nincs hibakód, akkor vagy nem változik a kiírás, csak a km-eket látod (az enyém ilyen), vagy "00000"-kat ír, vagy "-----"-t ír.

Ha a motorvezérlőn kívül más vezérlőkben is érdekel, hogy van-e hibakód, ahhoz minimum egy kínai Op-com klón kell, de legjobb, legszéleskörűbb a gyári Tech2.

2019. aug. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!