Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit eszik egy Diesel...

Mennyit eszik egy Diesel motor üresben?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem. Adott egy 1.7es G Astra motorja, 75 lovas átlag fogyasztása 4.9-5l volt vegyesen.

Ha a motor csak üresben 2000es fordulat körül van járatva, mennyit eszik meg 1 óra alatt? Találhatok erre valami számítást?

Köszönöm szépen


2019. aug. 20. 12:02
 1/3 D. Brasco ***** válasza:
100%
0.5-1liter/ora saccperkábé fordulattol fuggoen
2019. aug. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Opel Astra H, szintén 1.7 dízel 0,3-0,4 l/h-t ír ki alapjáraton üzemmelegen, klíma nélkül. Megmondom őszintén üresben 2000-rel forgatni még sose próbáltam, nem igazán láttam értelmét. Mivel terhelés ilyenkor nincs, nem lehet lényegesen több. 1 l/h környékére saccolnám.

De most már kíváncsi vagyok, áruld el, miért szeretnéd álló helyzetben egy órán keresztül 2000-rel pörgetni a motort?

2019. aug. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Csak egy baráti körben kirobbant véleménycsere következménye, hogy egy motor alkalmas e egy tartály vizet felmelegíteni ami egy megfelelően szigetelt házban a fűtést szolgáltatná, úgy hogy gazdaságos maradjon.

Az áramfejlesztő része nem lenne gazdaságos, mert szóba jött, hogy a generátor fűtőszálakat működtetne, de ahhoz irdatlan teljesítményű generátor lenne szükséges, hogy 100%-osan kihasználálják a megtermelt energiát, így azon részén már meg is bukott az elmélet :)

2019. aug. 21. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!