Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg érdemes lenne most...

Tényleg érdemes lenne most eladni az autót?

Figyelt kérdés
Első gazdája vagyok egy golf4-nek. 2004es az autó 1,4 benzin,legalapabb vátozat 188e km van benne. Ebbe sok rövid táv van(4-5km),valamint csak 3 évet állt garázsban a többit szabad ég alatt. Kezdi eszegetni az olajat kb 5000km/1L,meg hdegen kicsit csattogósabb a hangja. Küszöböknél több helyen,sárvédők alján,csomagtérajtón is kezd megjelenni a rozsdaan vissza,kipufogónak se sok v.Az autó bontatlan amúgy, vezérlés volt cserélve egyszer meg a fékek. Valaki azt mondja,most kell eladni,amíg nem kellett,rákölteni semmit,vaalki meg azt mondja nem érdemes eladni,mivel első gazdája vagyok. Focus 2,Asrta h,vagy 5ös golfot vennék újabbat. Egy kereskedő 600ért be is számolta volna. Mit tennétek?
2019. aug. 20. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A 600.000 jó ár lett volna.

Ha van pénzed eggyel fiatalabb kategóriában lényegesen jobb állapotút venni, akkor tényleg érdemes lenne kicserélni most. Ez az autó már csak a pénzt fogja vinni, viszont ha csak 900.000-ért tudnál egy Golf V-öt venni, akkor nem leszel előbbre.

2019. aug. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Add el, de szerintem Opelt se vegyél, ugyanolyan olajtemető az is. Azt nem értem, ezek a vackok miért tartják ilyen jól az áraikat.

Állítom, az összes közül ez a kettő a legnagyobb trágyadomb, előbb vennék valami Fiatot, mint VW-t, vagy Opelt.

2019. aug. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Ha első tulaja lennék egy autónak, addig használnám amíg jarókeptelen nem lesz
2019. aug. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Fiat még hitványabb, és olcsóbb is.(tapasztalat)
2019. aug. 20. 14:09
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Eszi az olajat, csattogósan indul, rohad a küszöb, de nem kell rá költeni?! :O

Jó, nyilván mindenkinek más az ingerküszöbe. Amíg gurul, ezek szerint nem költesz rá.

600-ért én gondolkozás nélkül odaadtam volna. Ha csak pár évvel tudsz fiatalabbat venni, egy generációval újabb Golfot, annak nem biztos, hogy van értelme. Új, vagy pár éves autó lenne olyan ugrás, amibe belevágnék. Így én is inkább használnám, amíg szét nem esik. Közben gyűjtögetnék valami újabb autóra.

2019. aug. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk ha már te vagy az első és egyetlen gazdája akkor figyelhettél volna rá jobban is. Pl olajcsere rozsdásodás javíttatása kezdeti korban, stb... És akkor sztem most nem enné az olajat. Nekem is egy híresen olajevős motorral rendelkező opelem van. X14xe. De láss csodát nem eszi az olajat. Mert időben levolt cserélve.

A kérdésre válaszolva, én rendbe tetetném és használnám tovább. Hidd el úgyse kapsz jobbat ezekből se csak újabb lesz.

2019. aug. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Vezerles egyszer volt cserelve?? Es majdnem 200 ezer km van benne? Olaj milyen surun volt cserelve, csak ugy kivancsisagbol?
2019. aug. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Vezerles egyszer volt cserelve?? Es majdnem 200 ezer km van benne?"


Mi azzal a gond? A 4-es Golfot nem ismerem, de hasonló korú és kategóriájú autóm van, amire 10év/100.000km a szíjkészletre a gyári ajánlás.

2019. aug. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindegy mi a gyari ajanlas, 60 ezer km-kent illik cserelni a szijas vezerlest. Elvileg a BMW-nel orok eletu a lancos vezerles, megis cserelni kell, mert szakad, es nyulik. Elvileg az automata valtokban is gyari ajanlas szerint orok eletu a valtoolaj, megis cserelni kell 50-60 ezrenkent. Hogy is van ez a gyari ajanlas akkor? :)
2019. aug. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Annyira nem kell szigorúan venni ezeket a szíjcsere ajánlásokat. Egy barátom autójába 167000nél és 14 évesen lett először lecserélve a szíj(újonnan vette) és nem szakadt el. Olajat viszont 10-12ekm enként mindig cseréltem.
2019. aug. 21. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!