Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Így kell kinéznie a motornak?

Így kell kinéznie a motornak?

Figyelt kérdés

Vásároltam pár hónapja egy Opel Astra G 1.6-os benzines autót Z16XEP motorkóddal. Vásárláskor az előző tulaj mondta, hogy hengerfej felujítás volt rajta hűtővíz fogyás miatt.

A napokban olajat cseréltem az autón és belenéztem a motorolaj betöltő nyíláson és érdekes dolgokat vettem észre. A vezérműtengely olyan mintha olajsaras lenne, illetve a

vezérműtengely csapágyfedele mind a két oldalt sorjás. Látszólag a sorja bármikor lepattanhat bele a motorba. A kocsin motorikus hibát egyenlőre nem látok vagy érzek, nem fogy sem a hűtővíz sem az olaj és látszólag rendesen működik.


Okozhat gondot a késöbbiekben amiket észrevettem "hibák"?


Linkelek egy képet.


[link]



2019. aug. 21. 00:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs evvel semmi hiba, nyugi.

Jobb, ha nem tudod még mik keringenek egy motoron belül feleslegesen, inkább nem írom le...

A vizet és az olajat nézd rendszeresen, főleg az olajat ennél a motornál.

2019. aug. 21. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát én biztos hogy megnézetném egy jó szakemberrel, aki ért is hozzá. Inkább vegyél bele egy újat, mert ha az ott lepattan akkor annyi a motorodnak.

Meghát az olajsarat is illett volna letakarítani.

2019. aug. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!