Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó teljes fényezése kisebb...

Autó teljes fényezése kisebb eltéréssel von-e bármilyen hivatalos intézkedést maga után?

Figyelt kérdés

Egy nem éppen mai autó felújítása céljából újra szeretném fényeztetni az egészet. A gyári szine sötét metálkék,(dark space blue) viszont a forgalmiban csakis a 06KÉK-ként van feltüntetve.

Gondolom ha ugyanerre a gyári színre fényeztetem ez nem okoz semmiféle okmányirodás, forgalmiátírásos vagy müszakivizsgás intézkedést.

De járna-e bonyodalommal az, ha a metálkék színen belül egy árnyalattal mégis világosabb lenne? Pl subaru kék vagy a még világosabb acélkék?



2019. aug. 23. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az nem gond. Nem kell semmit papírozni ha ugyanúgy kék csak más árnyalat.

Az én autóm pl gyárilag ezüst színű, de a forgalmiban az áll, hogy szürke.

2019. aug. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A rendszer annyit tud, hogy kék, az árnyalattal nem foglalkoznak
2019. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Énis így gondoltam mivel a forgalmiba nem igazán tudnának mit átírni. De mégha ugyanúgy metál, akkorsem a gyári szine lenne. Egyéb papirokon sem igazán láttam másképp. Talán biztosítós papiron szerepelhet "sötétkékként" felírva. Mellesleg az autóban a plakettán felvan tüntetve a gyáro színkód.

Lényegében csak közúti igazoltatásnál szeretném elkerülni az esetleges értetlenkedést.

2019. aug. 23. 21:15
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyári színkód az csak neked segítség, hogy ha javítani kell valahol az autót, akkor tudd hogy milyen gyári festék kell hozzá.

Senki nem fog vele foglalkozni, hogy a kéken belül milyen árnyalat. Vannak öregebb utcán tárolt autók, amint a fényezését kiszívja a nap és kicsit más árnyalat lesz, mint új korában. Azt sem kell átpapírozni, hogy már nem kék, hanem "napszívta kék".

Én még olyan igazoltatást se láttam, ahol a rendőrnek az összes létező autómárka, minden típusára ott lett volna a gyári színskála és elkezdte volna az árnyalatokat hasonlítgatni. A forgaliban azt látja, hogy kék, az autód pedig kék. Semmi probléma. A plaketten az ajánlott guminyomások is rajta vannak, mégsem fogja a rendőr ellenőrizni és megbüntetni ha egy tized bárral eltérsz.

2019. aug. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmit, az én autóm vajszínű, forgalmiban meg szürke van szóval....
2019. aug. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!