Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha van egy 130 kilós nőm (én...

Ha van egy 130 kilós nőm (én 80) akkor milyen típusú motort ajánlotok? A legolcsóbb de ami még nem gagyi s elbírja ezt a súlyt.

Figyelt kérdés
2019. aug. 23. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Oldalkocsisat.
2019. aug. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jogsid van, illetve milyen stílus érdekel? A legtöbb motornak max 200 kg a terhelhetősége. Nekem pl yamaha tdm900 van és annak asszem 204 kg a hasznos terhelhetősége.

A legtöbb 500 cc-nél kisebb motornak 170-200 kg lesz a max terhelhetősége.


Annál nagyobb motorok pedig szintén nem mennek nagyon feljebb, csak a saját súly nő.


Az 1800 köbcentis Honda Goldwing pl 370 kg, de ennek ellenére ugyanúgy csak 200 kg pakolható rá. Ezek természetesen minden, ami a gyári állapoton felül. Tehát bukócső, ködlámpa, csomagtartók, utasok stb.


Most nézem, a Can-Am Ryker trike is csak 204 kg-ot bír el jogilag.


Persze szinte mindenki ment már túlterhelt motorral, de nagyon nem jó. Az alkatrészek nem arra vannak kitalálva, felfüggesztés se, fékek se. Ha bármi gebasz van, akár baleset, akár defekt, akármi, valszeg nem fog fizetni a biztosító, mert jogilag előírt maximum súly felett voltatok. Arról nem is beszélve, hogy a gumik sem erre voltak tesztelve. Ruhákkal, csomagokkal együtt simán lesztek összesen 220-230 kg.


Illetve nehezebben kezelhető a motor ha nehéz az utas. A barátnőm 60 kg, alig érzem, és egyszer a bátyám ült fel, aki 90 (én 80) és teljesen más érzés. Simán kibillenti a motort az egyensúlyból egy hirtelenebb mozdulattal, amit neked kell korrigálnod, különben mentek a padkára vagy a járdaszegélynek. Egyszer egy barátomat vittem, aki szintén 90 kg, teljesen befeszült, ami miatt nem tudtam kocsik között menni alacsony sebességgel. Ha a barátnőd 130 kg, ez még jelentősebb lesz, nehéz lesz irányítani a motort, nehéz lesz vele kitérni, megállni.


Legjobb az volna, ha meg tudnátok oldani, hogy csomagokkal meg mindennel együtt 200 kg alatt maradjatok.


Minden esetre ha veszel bármilyen motor, teleszkóp olajat érdemes sűrűbbre cserélni (azt hiszem a magasabb súly esetén ez segít), illetve az összes állítható előfeszítést maxra tenni.

2019. aug. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Valami hasonlót keress neki.

[link]

2019. aug. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Inkabb valami nyerges vontatot
2019. aug. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A1 A2 és A engedélyem is megvan, de olyan típus kellene amit eleve erre terveztek. Az nem megoldás ha vezethetetlenné válik vagy ha tönkremegy. Amúgy A1 és A2 esetén korlátozva van a súly?
2019. aug. 24. 15:18
 6/7 anonim ***** válasza:

"A1 A2 és A engedélyem is megvan"

Azaz magyarul A-s jogsid van.


"de olyan típus kellene amit eleve erre terveztek."

Nincs ilyen tudtommal. Most megnéztem jópár 1200-1400 köbcentis motort, és nem megy 205 kg fölé egyik sem, ami nektek nem jó (ruha, bukósisak, csizma, csomagtartó konzoljai, bukócső, ködlámpa, dobozok stb.)


"Az nem megoldás ha vezethetetlenné válik vagy ha tönkremegy."

Nem válik vezethetetlenné, csak mint írtam, nehezebb lesz vezetni és jobban, gyorsabban használódik.


"Amúgy A1 és A2 esetén korlátozva van a súly?"

Nem jogsira korlátozzák a súlyt, hanem motorra.

2019. aug. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem, miért kérdeztétek, hogy milyen jogsim van?
2019. aug. 25. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!