Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ettől lehet baja az autónak?

Ettől lehet baja az autónak?

Figyelt kérdés
Van egy 1999-es évjáratú 1.3-as suzuki swiftem. Sajnos nappal, amikor leparkoltam felkapcsolva maradt a világítás. Amikor visszaértem szinte teljesen lemerült az akkumulátor, csak a visszajelzőlámpák világítottak. Az önindító már nem működött. Megkértem pár embert és betoltuk az autót. Szerencsére egyből beindult. Utánna 25 kilómétert mentem vele és úgy tűnik, hogy magához tért az akkumulátor. Miután hazaértem olvastam, hogy katalizátoros autót elvileg nem lehet betolni. Ettől meghibásodhatott rajta valami? Ha igen, akkor mit érdemes megnézni? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

#autó #baleset #Suzuki #Swift #behúzás #betolás #lemerült az akkumulátor
2019. aug. 26. 00:46
1 2
 1/11 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
44%

Autót csak akkor tolunk be ha nincs más lehetőség.

Ha nem volt nálad bikakábel akkor mindenki így cselekedett volna.


Nem is valószínű, hogy a swiftben még élt az a katalizátor.

Ha meg élt és 25 kilométer után nem okádott égő gócot az autód akkor nem lett baja.


Egyébként a legtöbben nem a katalizátortól félnek. Hanem, hogy átugrik a vezérlés és kuka a motor. Ezért éri meg idős kocsinál futás teljesítmény előtt vezérlést cserélni.

2019. aug. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lett ennyitől a katalizátornak.
2019. aug. 26. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

De ha teljesen lemerült akkor kevés neki az a töltés amit 25 km alatt tölt. Még ha be is indult.

Töltsd fel rendesen egy akku töltővel.

2019. aug. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Semmi baja nem lesz ettől, 25 kilométer alatt pedig feltöltődött az akku is, nem kell külön tölteni. Amúgy azért nem ajánlott betolni, mert elégetlen üzemanyag juthat a katalizátorba, de ha nem rendszeres, akkor semmi baja nem lesz.
2019. aug. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Egy alkalomtól semmi baja nem lesz. Rendszeresen, mondjuk hónapokon keresztül napi szinten nem ajánlott az ilyen indítás, mert valóban eláraszthatja benzinnel a katalizátort.

Mikor a kettős tömegű lendkerekes, katalizátoros, szíjas vezérlésű CR-dízelemen behalt az önindító, a szakszerviz(!) úgy ellenőrizte, hogy valóban az önindító döglött be és egyébként indulna az autó, hogy az udvaron elkezdték betolni. Hát én is néztem egy nagyot, itthon nem mertem volna megcsinálni. De még ez a bonyolult modern dízel is bőven kibírta.

2019. aug. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Ennyo idő alatt biztos hogy nem töltődik fel rendesen az akku, bár annyit tölt hogy azért beindul.

Tedd fel egy töltőre és egy éjszakát hadd töltse rendesen fel.

2019. aug. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem jut benzin a katalizátorba. Nem tud. Az 1999-es Swift már injektoros, nem karburátoros. Az dönti el a beindíthatóságot, hogy maradt-e annyi töltés az akkuban, hogy az üzemanyagszivattyú életre keljen, és az injektor szelep kinyisson. Ha maradt, beindul. Ha nem maradt, akkor még mindig van két esély: ha maradt annyi, hogy a generátor kap gerjesztést, akkor egy kicsit hosszabban húzva (100 méter) már tölt annyit, hogy a szivattyú és az injektor működjön.

Elégetlen benzin semmiképpen sem juthat a katalizátorba. A gyújtás már sokkal kisebb feszültségen képes működni, mint az üzemanyagrendszer, szikra előbb lesz, mint befecskendezés. Ha beindult, akkor az első fél órában csak arra kell figyelni, hogy ne kapcsoljon fel az ember túl korán, a fordulatszám maradjon mindig 2-3000 körül, a generátor itt adja le a névleges áramot. Tehát nem célszerű ötödikben ötvennel ezres fordulaton gurulászni.

Ha az első fél óra megvolt, akkor már nagy baj nem lehet, bármikor be lehet indítani az autót a saját akkujával.

Pár nap illetve 2-300 km használat után az akkut feltöltöttnek lehet tekinteni.


Ilyenkor a generátor az akkut az első 10-15 percben akár 40-50 amperrel is tölti. (Nem vélemény, tényközlés, kimértem pont az ilyen idióták miatt: félig lemerítettem, majd beindítottam, és fordulaton tartottam a motort. A motorelektronika fogyasztásán kívül minden áram az akkuba ment bele)

2019. aug. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerencsére úgy tűnik, hogy minden jól működik. Ma mentem vele 50km-ert és szerencsére kaptam kölcsön egy akku töltőt is, úgyhogy azzal is feltöltöm. :D
2019. aug. 26. 16:04
 9/11 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
24%
Miért lett lepontozva a válaszom???
2019. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le. Mindenkinek zöldet nyomtam.
2019. aug. 27. 01:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!