Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó kereskedésből...

Használtautó kereskedésből kihozott autóra van valamennyi garancia?

Figyelt kérdés
Most olyasmire gondolok,hogy a megvásárolt autót elvinnénk márkaszervízbe átnézetni.És ha kiderül,hogy komoly baja van,akkor mit lehet tenni?Értem én,hogy használtat veszek,de azért jó lenne valami kapaszkodó.Tegnap az egyik helyen check engine-es autót akartak ránk sózni,hogy azzal a jelzéssel nem kell foglalkozni.Azután kiderült,hogy katalizátor cserés,ami csak 100 ezer+munkadíj!És még mikor alkudni akartam,nem engedtek az árból!:)Nevetséges...

2019. aug. 29. 09:53
1 2
 1/13 D. Brasco ***** válasza:

"Most olyasmire gondolok,hogy a megvásárolt autót elvinnénk márkaszervízbe átnézetni"


Értelmes ember,főleg aki nem ért hozzá,meg főleg ha valamilyen nagyobb értékű autóról van szó ezzel kezdi!

Garancia meg nincs!Maximum ha szerződsz a kereskedővel ezzel kapcsolatban....de nem lesz olyan hülye egyik kereskedő sem......

2019. aug. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Garancia új autókra van, használt autóra jótállást kell vállalni az eladónak, ami kb azt jelenti, hogy az autó a hirdetésnek megfelelő állapotban van-

A jótállás kiinduló pontja "a vevő a járművet megtekintette".

Rejtett, eltitkolt hiba miatt lehet reklamálni, de sokszor még az sem egyszerű, de pl, ha megveszed világító check engine lámpával, kapásból arra hivatkozik a kereskedő, hogy láttad a vásárlás előtt, hogy világít a lámpa, mégis megvetted...

A használt autó kereskedés mocsarában könnyen el lehet süllyedni, vannak kereskedések, amelyeket jobb messzire elkerülni, a megvásárolni szándékozott járművet pedig még a vásárlás előtt érdemes szervizben átvizsgáltatni - igen, plusz költség, meg sok kereskedő nem akarja engedni... nem kell tőlük vásárolni.

2019. aug. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Van kereskedőre vonatkozik garancia adás vállalás a szerződésben erre ki kell térni , ne kajfertől inkább privat arctól vegyed . Ne markaszervízbe vidd narkó árban van . A szervízkönyv mese , keres vizsgáztatót ahol a tulajjal együtt megnézhető , ezt te fizeted . Ha nem mennek bele keress újabb hírdetést amíg meg lesz a tuti . Lesz kis hiba stb de inkqbbmez mint komplett moci váltó csere . A legtöbb ember vagy link semmit sem költ vagy trógerhez viszi jávíttatni aki atveri ...
2019. aug. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 veterán vas ***** válasza:

Olyan kamu szövegeket hallottam már kereskedésekben, hogy elszállt az agyam! X.havi jótállás, visszavásárlási lehetőség, térítésmentes javítás, engedményes alkatrészáak, Y.kilométer garancia, meg amit csak el bírsz képzelni.

Érdekes módon olyanról még sosem sem hallottam, hogy ezek közül egy is megvalósult volna.

Az esetek 99,9 %-ban, ha megvetted és kilépsz a kapun, onnan már minden csak pénzért....... :(

2019. aug. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy évig az eladó is köteles foglalkozni a panaszokkal. Ha bizonyíthatóan az eladás előtt keletkezett a hiba, akkor az ő felelőssége, de baromi nehéz bizonyítani, ha nem azonnal jön ki, hanem csak X km után.

A HirTV-nek van egy panaszkönyv c. műsora. (Igen, tudom, a csatorna minősítésébe ne menjünk bele. :D) Azt hiszem, szombat este lesz a friss adás, abban pont a használt autó vételről lesz szó - végigkísérnek egy olyan ügyet, ahol egyértelműen hibás kocsit adtak el kamusan rátukmálva a csávóra, majdnem 900 ezerbe került neki a javítás, hónapokig járt utána.

Keress rá majd youtube-on hétvégén, érdemes azt a ~20 percet végignézni, elmondják, hogy milyen lehetőségek vannak.

2019. aug. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hírtv Panaszkönyv mûsorai tróger kategória , mert egyik muki egy idős Opelt vett aminek a hibáiról tudott és megjavíttatott mindent plusz mindent mást de beallt recsegett a motor amivel ment meg kmereket . A masik egy Citroen ami full szet volt esve alig indult recsegett kijelzett az ikon de akkor is megvettek .... Szervízeket égetnek le miközben a díjaik szabadok normál a hozzáállás de a riporter fogalmatlan 3s bizalmatlan .
2019. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az említett műsor nem tudom milyen, de az biztos, hogy sok vásárló is álom világban él, 400ezerért akar 20éves BMW-t, de az legyen tökéletesen hibátlan.

A vásárlás előtt meg kell nézni az autót, és bizony sokszor ott is kell hagyni, mert vállalhatatlan, de ga megveszik, a vásárolt állapothoz kell igazítani a további reklamációt Ő

2019. aug. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Inkàbb magànszemélytől vegyél!

Én most a Beetlemet magànszemélytől vettem, facebookon írtam egy beetles csopiba hogy milyet keresek. Rögtön jött 3 ajànlat is. Egy teljesen felújítottat fogtam ki. Minden ki van cserélve.

A pàrom kereskedésben vette, szerelővel ment, mèg is àtverték őket.

2019. aug. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Magánszemély sem garancia arra, hogy nem egy roncsot sóz rá a vevőre.

Meg kell nézni az autót, és az eladót is.

2019. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Most olyasmire gondolok,hogy a megvásárolt autót elvinnénk márkaszervízbe átnézetni


Nem egyszerűbb a márkaszervizben átnézetett autót megvásárolni?

2019. aug. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!