Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H gtc autó sportlég...

Opel Astra H gtc autó sportlégszűrő?

Figyelt kérdés
Egy tuning mániás ismerősöm javasolta hogy tetessek sportlégszűrőt az Astra H gtc 1.9 dízel autómba. Én nem vagyok otthon ebben a témában, valaki elmagyarázná hogy mit tud ez az alkatrész, illetve szerintetek lehet erre szükségem?

2019. aug. 29. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs rá szükséged,az autódnak meg pláne.
2019. aug. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
100%
Igazan kepben lehet a tuning manias ismerősöd!Láthatóan szakértője a témának,ugyhogy azonnal vegyél a zasztrába vagy 2-őt!
2019. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Engem nem az érdekel hogy ő mit tud és mit nem, pont ezért tettem fel a kérdést, mert én nem tudom hogy ennek mi haszna volna.

Szerintem nem szégyen kérdezni:)

2019. aug. 29. 16:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan semmi ha erre vagy kíváncsi. A tuning mániás ismerősödet meg felejtsd el hamar , beszélhetek inkább a nőkről, vagy a fociról... mindenki jobban jár.
2019. aug. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó választ. Akkor nem dobok ki feleslegesen pénzt az ablakon.
2019. aug. 29. 16:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg - bár én sem vagyok szakértője a témának - a sport szűrőnek kisebb a légellenállása, ezért több levegőt tud beszívni a motor. Csakhogy ennek az az ára, hogy a szűrő kevésbé hatékony, apró porszemeket átengedhet.

Véleményem szerint nem éri meg a gyárilag 150 lóerős cdti-ből 151,5 lóerőt ezzel kicsikarni, ha az az ára hogy idő előtt lehet turbót cserélni.

A mérnökök akik a motort tervezték, nem hülyék, nem véletlenül terveztek rá olyan légszűrőt, amilyen gyárilag van rajta. Ha "ingyen" lehetne lóerőket nyerni, hosszútávú következmények nélkül, akkor gyárilag olyat terveztek volna rá.

2019. aug. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. aug. 29. 16:19
 8/8 D. Brasco ***** válasza:
100%

A 6-os valaszat azzal egeszitenem ki,hogy turbos motoron meg eleve teljesen felesleges az ilyen,mivel ott szinte alig van szivasi veszteség,hiszen a turbó így is úgy is átszivja a szűrön a levegőt....

Sima szivókra szokták tenni ezt a boyracerek,mert ott ugye valoban kisebb veszteseget okoz,ezáltal fél köbcentivel több Levegőt tud beszívni a motor amihez egy fél cseppel több benzint lehet adagolni ezáltal mondjuk 100-bol akár tomboló 102-103lovat is lehet csinálni.......mindezt a motor élettartamának várhatóan jelentős csökkenése mellett

2019. aug. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!