Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menet kozben meghibasodott...

David2014 kérdése:

Menet kozben meghibasodott opel astra G muszerfal? Bovebben lent - Surgos!

Figyelt kérdés

Egy 130 km es utra keszultem egy hetvegen egy opel astra G kombi autoval - 2002es evjarat.

Kivaloan mukodott eveken keresztul, aztan ezen az uton kb 80 km es tavolsagnal meghibasodott a muszerfal - egesz hirtelen , ismeretlen okbol ,mivel semmivel sem jartam. Egyszercsak a km ora leallt nullara de az auto tovabb mukodott, utana az aksi lampa gyult ki ezt kovette az airbag lampa parosan az abs el, aztan vegul az osszes . Az abs komolyan blokkolta a kerekeket miutan mar egyszeru kis dombon sem birtam kimenni. Hol lehet a gond ? Olyan helyen tartozkodom, hogy nincs szerviz a kozelbe, csak 100 km re. Tehat egy jotanacs igazan jol fogna. Nem birtam az autot sem beinditani, aksi nem gyujtotta . Vegul kertem valaki autojabol aramot egy indulasra de az abs gyorsan blokkolt es ujra lefulladt. Mihez kezdjek? Orvosolhato ez a helyszinen? Biztositekra gyanakszom vagy valami abs elektronika komunikacio problemara, mivel az aksi inditas utan sem segitett. Barmilyen jo tanacsot elfogadok ! Koszonom



#Opelhiba
2019. aug. 24. 21:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Talán generátor hiba, nincs töltés és ez ütött ki mindent.
2019. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ennek annyi...

Tréler

2019. aug. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem teljesen világos minden, kicsit furcsàn fogalmazol itt-ott, gondolom, határon túli vagy. De a leírtak alapján nekem úgy tűnik, elment a töltésed, vagyis elromlott a generátorod. Meg kellene mérni, mennyivel tölt. Milyen motoros?
2019. aug. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Pontosan jol latod a dolgot.

Igen, minden tunet generator hibara utal most hogy elkezdtem olvasni utana.

Gondolom azert gyult ki elobb az aksi jelzo mert mar a generator nem toltotte csak nem ertem milyen koze van az abs hez. .

A motor az 1.6L benzines 16 szelepes.

Mi valthatta ki ezt a lemerulest ? Hogy lehetek ilyen peches pont egy ilyen uton...szombat delutan a semmi kozepen, amikor semmi nincs nyitva...

Akkor ez annyit jelent hogy irany szerviz es egy uj generator ?

2019. aug. 24. 22:21
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem biztos. Meg kell mérni, hogy tölt-e a generátor vagy sem.

Ha egy teli akkuval működik, akkor valószínűleg ez lesz a baja.

2019. aug. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ilyenkor azt is írd hol vagy, én segítek ha Kaposvár környékén dekkolsz, de vannak még itt ilyen arcok akik segítenek, nem gond ,hogy megmondod hol vagy. Ez generátor hiba, szerintem ledobta a szíjat, meglazult.. mert legelöszőr az aksi lámpa villan ki és nem a műszerfal megy el. De javítsatok ki.
2019. aug. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A lecsökkent feszültség mindrnrr hatásssl vsn, ezért jelez hibát pl. az abs is. Nem kell cserélni az aksit, javítani kell, de ahhoz el kell jutnod egy műhelyig. Ha van egy segítőkész autós, akivel egy irányba tartasz, cseréltek aksit, az övé tölti a tiedet, a tiéd addig használja az övét. 50km-enként megcserélitek, és sikeresen célba érsz
2019. aug. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mármint a generátort kell javítani, elnézést
2019. aug. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja, és nem írtad, de ilyenkor g astránál a kormányszervó is el szokott köszönni .
2019. aug. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom az osszes segitokesz valaszokat.

Legelso jelek amik sorrendben igy kovetkeztek : hibasan mukodo km-ora, aksi lampa villog ki- be, szervo elment ( nagyon kemeny a kormany iranyitasa ), airbag es abs lampa egyideju kigyulasa es utana az osszes letezo a muszerfalon- kezifek , fagyallo.

Nem lattam rendellenesseget kulsoleg a generatoron, a szij a helyen van , semmi gyanus vele...tehat csakis belso mukodesi hiba lehet. Sikerult talalnom egy vontatot csillagaszati aron aki bevisz holnap egy szervizbe, kivancsi vagyok mennyire komoly a gond.

Ja, annyit meg hozzatennek, hogy az auto sokaig nem volt hasznalva, viszont az aksival soha nem volt gond , mindig elso kulcsra inditott. Ez lehetett kihatasra a generatorra? Marmint hogy tobb honapot ult az auto az udvaron ?

Megosztom itt majd a diagnosztikat a szervizbol

2019. aug. 25. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!