Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes venni...

Milyen autót érdemes venni viszonylag alacsony összegből?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy nemsokára össze fog gyűlni a pénzem, melyből autót szeretnék venni. A nyers autóra szánható összeg maximum 400 ezer forint, az átírás stb mehet ezen felül.


Milyen típst javasoltok, és hol érdemes egy teljesen laikusnak autót vásárolnia? AAA tudom, hogy offos.


Fiatal is vagyok, nem is értek az autólhoz, tehát úgy gondolom, hogy elég könnyen át tudnának verni. Arra is gondoltam, hogy egy szakembert fogadok fel a vásárláshoz, aki átnézi nekem, de akkor azzal az összeggel csökken az auóra fordítható keret.


Negatív kommenteket köszönöm, de nem kérek, a munkámhoz van szükség kocsira...



2019. aug. 30. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Régi Swiftem mellett van egy Ford Fiesta mk4 1996-os, ( szervós) és sajnos kényelmesebb és már-már jobban szeretem mint a klímás Swiftem... én azt nagyon ajánlom, bár 37kw , de működik. Alja már rohad és van 2 évem dönteni, hogy marad e vagy sem, szóval érzékeny pontja a rozsda mint minden ilyen autónak.
2019. aug. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Gondolkodtam én is régi Swiften, mert a mellett maradma pénzem még másra is, aminek igencsak örülnék...


A korrózió ellen autóknál lehet valamit tenni, tudsz erről esetleg valamit? :D

2019. aug. 31. 00:56
 3/6 anonim ***** válasza:
régi Suzuki Swift, de inkább gyűjts hozzá még
2019. aug. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

A rozsdat örökre megfékezni nem lehet.. pár évente kell foglalkozni vele... Igenis szánj pénzt arra hogy átvizsgálásra viszed megvétel előtt.

Igaz így erősen le kell korlátozni a kiszemelt autókat, de jobb mintha veszel egy olyat amibe aztán öntheted a pénzt

Mindegyikre kell költeni de nem mindegy mennyit

Családtag, ismerős aki jobban ért hozzá? Segíthet

2019. aug. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Colt, Civic.


Nekem is 500,000 ft-ból kellett anno megoldanom az autó problémát.

Vettem 300,000 ft-ért, 80 e körül volt az átírás, a többi a folyadékok/szűrők cseréje.

A japán autók nagyon megbízhatóak, a legnagyobb hibájuk a rozsda. Sajnos ebben az árkategóriában mindegy milyen autót veszel, sokat fogsz rá költeni. Minden körülmények között vigyél magaddal valakit, aki ért hozzá, mert nagyon megszívod. Tudom milyen, amikor hónapokig kuporgatod a kis pénzedet és álmodozol az első autódról, aztán jön egy paraszt és átbsz.

Ne spórolj azon a 20 e ft-on amit elkér egy hozzáértő.

Olvass sokat az autókról, nézelődj a hasznaltauto.hu-n.

Találj 2-3 típust ami árba belefér és megtetszik, majd olvasd el a Totalcar népítéleten miket írnak.

Minél többet tájékozódsz, annál kisebb az esélye, hogy átbsszanak.


A Honda Civicet és Mitsu Coltot pedig azért ajánlom, mert megbízható autók, közepesen felszereltek (pl. klíma, elektromos ablak, abs), olcsók, de egy hibája van mindkettőnek; rozsdás. Nagyon alaposan meg kell nézni, olyat kell megvenni amin látszik, hogy gondos tulaja volt, aki foglalkozott vele. Ha egy ilyet kifogsz, akkor nem fogod megbánni, hogy ilyen autót vettél és még sokáig fogod használni.

2019. szept. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Köszönöm a válaszodat! :) Már megvettem az autót egy használt autó szakértővel (Drimál Tibor), és tényleg profi segítséget jelentett számomra. A műszaki előtt hozzá fogom vinni átvizsgálni is november vége felé a szervízébe.


Amikor vele mentem szívem szerint az első autót megvetem volna, amit kinéztünk, de elmagyarázta, és meg is mutatta, hogy mi a hiba, és hogy miért tilos megvásárolni...


Úgyhogy most már örülök, hiszen ezt is levehetem a listámról. :)

2019. okt. 5. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!