Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Indokolt esetben lehet lassan...

Indokolt esetben lehet lassan hajtani főúton?

Figyelt kérdés
Mondjuk műszaki hiba miatt. Vagy a biztonságérzetre hivatkozva. Lassan alatt 40-50 km/h-s sebességet értek. Mit mond erről a KRESZ?

2019. aug. 31. 08:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

A legkisebb sebesség általában nincs meghatározva. Vannak kivételek, de alapvetően csak a legnagyobb megengedett sebességre van előírás. Ez városon kívül 90 km/óra.

Tehát ennél többel SEMMI KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT nem szabad menni. Lassabban haladni nem tilos.

Az indokolatlan és aránytalan akadályozás nem megengedett. De a rendelet nem határozza meg, mi indokolt, mi nem.

Innentől kezdve ez egy alig alkalmazható szabály.

Nézegetem a tájat, gyönyörködöm a gesztenyefasorban. Ez indok? Persze, hogy az. Elfogadható? Úgy vélem nem, de hol van ez kodifikálva?

Közlekedésre alkalmas az autóm, de kevés paci van benne, nem bírja az emelkedőt. 40 fölé sehogy nem megy. Ez elég indok? Persze, de ugyanúgy feltartom a másikat, mintha nézelődnék?

Nekem Igisem van. Keskeny, kicsi kerék, nagy hasmagasság. Egészen másképpen viselkedik az úton, mint sokkal több pacival szerelt, széles, alacsony, nagy kerekű autó. Akkor most ugyanúgy kell felmennem a szerpentinen, mint egy erős sportautóval, ami kifejezetten hegyi utakra készült?

Nyilván nem, de a KRESZ nézetem szerint erre sem nyújt egzakt útmutató.

2019. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!