Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Veterán autók kedvelői! Napi...

Veterán autók kedvelői! Napi (10-20 km, főként országúti) közlekedésre melyik lenne megbízhatóbb? 71-73 Cadillac Fleetwood, vagy egy Rolls/Bentley a 70-es,80-as évekből?

Figyelt kérdés

Nem lestrapált példányokat kell figyelembe venni, hanem a közepesen (vagy annál valamivel jobban) megőrzött darabokat.


Mindegy, hogy mije romlik el menet közben, csak (ha lehetséges) ne robbanjon le szinte sehol. Csupán ezt értem megbízhatóság alatt.



2019. szept. 1. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez emgint oylan, hogy max annyit lehet mondani, hogy a RR azért jóval bonyolultabb technika, több hibalehetőséggel, de ezen kívül...
2019. szept. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Meg a Caddyjez képest jóval drágább alkatrészek, de azért került a felsorolásba egy Rolls, mert - állítólag - ezen autókat hajdanán arra - is - tervezték, hogy megbízhatóak legyenek, amennyire cask lehet. Nem tudom ez mennyire igaz.


Vagyis hiába drága hozzá minden, mások azt írják megbízhatóbb. A probléma itt az, hogy ezt én nem tudom megmondani...

2019. szept. 1. 16:21
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Ez inkább azon fog múlni milyen állapotban van, mennyire van restaurálva, milyen volt az előélete stb.

Az más kérdés, hogy vétek lenne egy még értelmes darabot ilyen használatra elpazarolni

2019. szept. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

?!


Direkt 10-20 km-t írtam oda, nem 100-at, vagy 1000-et...


De tegyük csak múzeumba ezeket az autókat, hadd porosodjanak és merüljenek a feledés homályába, véletlenül se használjuk az autókat autózásra...

2019. szept. 1. 17:37
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

Oké, nincs több kérdésem.


Látom fogalmad sincs a veteránozásról/youngtimerezésről...

2019. szept. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem mindenki használja a te drága veteránocskáidat csupán hétvégi örömautókázásocskákra... Oh, dear... -.-


De ha ennyire korlátoz a normális használatban holmi "megnevezés", akkor nem beszélek veled tovább. Nem te vagy, akit keresek. Szép estét!


Többiek írhatnak, várom a témába vágó hozzászólásaitokat! Eddig nem sok válasz érkezett, igazán írhatnátok...

2019. szept. 1. 20:28
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Ha csak önigazolást vársz, akkor ne kérdést írj ki, hanem facebookra postolj, csak szólok;)
2019. szept. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Direkt 10-20 km-t írtam oda, nem 100-at, vagy 1000-et..."


Akkor müszakilag vannak gondok, egy 10-20km-es út többet árt mint egy akár 100km-es, még be sem melegsziks zerencsétlen motor, pláne a régi autókban.

2019. szept. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!