Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy fogyasztású benzines...

Nagy fogyasztású benzines autókat lehet valahogy "butítani", hogy 25-30 helyett max.20-22 legyen a városi fogyasztás? Régebbi Bentley, Rolls, Cadillac, stb?

Figyelt kérdés

Nem kell háromszáz lóerő, elég kevesebb is, a 30 liter (Nyugat-Európában) elfogadhatatlan.


Gázosítani nem szeretnék, úgy tudom a gáz megeszi a hengerfejeket.



2013. márc. 9. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Na ne röhögtess már,képes lennél átfúvókázni egy Rollsot?

Vagy drótot rézdrótot húzni bele?

Itt egy link egyébként lehetséges:


[link]

2013. márc. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Rossz képet linkeltél, Jean-Luc-öt akartad, hidd el nekem.


Nem az a kérdés, hogy te mit gondolsz épelméjűségnek, vagy más mit tart annak, a kérdés az, amit én tettem fel.


A mai árak mellett MINDENRE képes az ember. Tíz millió forint alatti autókról beszélünk, ha eredeti árban vásárolnám, nem érdekelne ilyen apróság, mint az üzemanyagár, de sejthető, hogy nem százmilliókat fogok költeni egy autóra, így már igen is szempont!

2013. márc. 9. 16:10
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
De ha nem állsz annyira jól anyagilag, semmiképp ne vegyél Bentley-t, vagy Rolls Royce-t. Ezekkel hidd el a fogyasztás a legkissebb gond. A mérhetetlenül magas, vagyonokba kerülő szerviz költségek miatt nem éri meg venni. Max még egy Cadillac-et bevállalhatsz, de a másik kettőt felejtsd el! Ha 10 milliós Cadi-t veszel, az újabb lesz és ezért nem eszik 30 litert. Az a régebbi, elavult technológiával készültek adatai. Egy modern autó sokkal kevesebbet eszik régebbi társainál!
2013. márc. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Értem én a problémád,de mégsem értem.Addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér.Egyébként én Angliában élek,itt sz@ré-h*gyé vannak a Rollsok:


[link]

2013. márc. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Napkiraly ***** válasza:
lekorlátozod a karburátort
2013. márc. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Aki egyáltalán felteszi magának a kérdést, hogy mennyit fogyaszt egy Rolls, az nem engedheti meg magának a fenntartását.
2013. márc. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Na igen.. a haver sérelmezte, hogy sokat fogyaszt a 330 lóerő.


sajnos kínálja magát, hogy egy ilyen teljesítménynél igencsak tapossa, ahol csak lehet..


A butítás az egyik, de ez sok macerával jár, főleg ha már komputeres..

A másik, hogy bizony finoman kell vezetni.. kölcsönkaptam két hónapra, amíg külföldön volt, és 4.5 literrel csökkent a fogyi úgy, hogy nem nyúltam a motorhoz.

Azt mondta egy márkatárs, hogy létezik valamilyen spuri nevű adalék, az neki 1.5 litert csökkentett..az is valami...

2013. márc. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket! Tehát akkor azt mondjátok, hiába olcsó egy ilyen gyönyörű luxus autó, az alkatrészek ára az eget veri még mindig?


Naiv fejjel azt gondoltam, ha már sok-sok (nyilván nem tízezer, de nem is ötven) példányt legyártottak egy régebbi modellből, akkor előbb-utóbb találok olcsó alkatrészeket hozzá - VAGY sufni módszerekkel ugyan, de meghekkeli egy hozzáértő, és más nem márkahű alkatrészek is megfelelőek lesznek bele.


Nem gondoltam, hogy ha más régi autónál ez működik, akkor itt nem fog. Akárhogy is, ez is csak egy kocsi.

2013. márc. 10. 10:20
 9/12 anonim ***** válasza:

hát ez az..ez csak egy kocsi...


de...


néha látni ötvenes-hatvanas-hetvenes évek amerikai autóit. no és a hangjuk..valamelyik nap is beállt a kúthoz egy régi oldsmobile..nyolc henger, hét liters motor, és micsoda bugyborékoló kipuff hang.. na ez az élmény...


nem olcsó hobbi, de aki megteheti, az tegye...nekem csak az irigykedés marad,,


alkatrészeket be lehet szerezni, csak olvass utána blogokban.. amerika mindent elad, ami eladható...internet, posta, vám, szerel, örül...

2013. márc. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a vasakhoz az alkatrész nem annyira drága, de én most konkrétan a brit ipar luxusautóira gondoltam. Amerikában valamennyire otthon vagyok, azzal nem lenne gond.
2013. márc. 10. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!