Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora az a profilmélység...

Scream85 kérdése:

Mekkora az a profilmélység téli és nyári guminál, aminél már cserélni kell?

Figyelt kérdés
2019. szept. 4. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan? Azt hiszem, 1,6mm. De ennyinél szerintem már rég kuka a gumi. Illetve az életkort, öregedést sem ártana megvizsgálni.
2019. szept. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1,6 mm. De nem csak ez szamit, mint azt az előző is írta. 10 éves, vagy annál öregebb gumit illik kidobni, mivel akárhogyan volt tárolva, veszített már a tapadásából. A legtöbb forrás azt is mondja, hogy 5 évnél öregebb gumit ne rakjunk fel.


Tárolás nagyon fontos. Ha rosszul tárolják, akár 1 évvel a DOT szám után olyan lehet, mint egy 15 éves gumi.

2019. szept. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyárinál én már a 3-4 mm-est is kidobtam legutóbb. Nem volt gagyi gumi, Goodyear 6 éves, de nagy sebességnél, intenzívebb esőben már fel-felvillant az ESP ikonja. Sokat autópályázom, a biztonság nem játék, inkább vettem újat, még akkor is ha jogszabályilag még bőven jó lett volna.

Téli gumit még nem cseréltem. Amim van Michelin, 6 éves még bőven van profilmélység. Szemre 5-6 mm biztosan megvan. De ha megfogom érezni, hogy olyan rideg, műanyagszerű már az anyaga, nem olyan puha mint új korában. (Szellős, hűvös garázsban volt tárolva, napfénytől védve, csere után rögtön lemosva, szilikonmentes gumiápolóval lekezelve.) Még gondolkozom rajta, hogy idén még fölrekjam-e egyszer, vagy újat vegyek. 4 mm alá télinél pláne nem mennék be.

2019. szept. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyárit le lehet koptatni arra az 1.6 ra, de télinél az már nagyon kevés... Ott 3-4 mm alatt már kuka.
2019. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
3-3.5mm-es nyári gumit kukaztam, nagy sebességnél nem volt már stabil. Nem volt régi gumi talán 3 éves, így még pénzt is adtak érte.
2019. szept. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1-2 miliméteres gumival értelmes ember nem autózik!


Kor is számít, kunyho meg kormoran kategóriánál 5 év után kuka, profiltól függetlenül.

Én csak Fulda, Hankook gumit használok, csúcskategóriás abroncsom még nem volt.

2019. szept. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Száraz úton nagyon jó, ha nincs rajta profil, de szokott lenni eső is, a gondok akkor jönnek. 5 év vagy 2 mm alatti mélység, de az 5 év általában hamarabb bekövetkezik.
2019. szept. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!