Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumiknál mi a minimum...

Téli gumiknál mi a minimum profilmélység, ami még szabályos? Hogy a rendőr sem szól érte? Mi van akkor, ha el van kopva, és megfognak vele?

Figyelt kérdés
2018. nov. 5. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]



1.6 mm,


De gyakorlatilag 3-4 mm alatt már veszélyes.

2018. nov. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem a rendőrtől kell félni, hanem a bizronságosabb közlekedés miatt megfelelő abroncsot feltenni.

A szabály nem tesz különbséget a téli és a nyári gumik szükséges profil mélysége között, holott hóban a 2 milliméterre lekopott gumi hiába szabályos a szabály szerint, egy esetleges baleset után a biztosító bele köthet, voltak már pédák rá.

2018. nov. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha szabályos akkor nem köthet bele a biztosító sem!!!
2018. nov. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Megint a rendőrtől való para... Nem attól kell félni. Egyébként 1.6 mm a helyes megfejtés, de azt ugye tudod, hogy 4 mm alatt már nem minősül téli guminak egy "téli gumi" tehát adott (bal)esetben a kopott téli gumi már jogilag és biztosítási szempontból nem véd téged semmitől. A rendőr úgyse nézi akkor sem ha tükörsima más a gumi. De ennél azért ennek sokkal nagyobb a tétje. A tükörradiál száraz időben kiváló, nem érzed hogy cserélni kéne, sőt a legjobban az tapad, de ez aztán óriásit változik ahogy vizes, nyálkás, jeges lesz az út. Új gumi esetében nem olyan durva a változás száraz és vizes körülmények között, ezért nem kell nagyot változtatni a vezetési szokásodon.
2018. nov. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 D. Brasco ***** válasza:
100%
Annyira szomorúak ezek a kerdesek hogy mindenki csak a rendőrtől meg a büntetéstől parázik,attól nem hogy a szar gumijai miatt a családdal beborul az árokba vagy balesetet okoz.........
2018. nov. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%

Annyira szomorúak ezek a válaszok.

Régen amikor még Trabantok is voltak, nem hogy téli gumi hanem radiál gumi is alig volt , sima diagonál gumi és mégse mentek bele az árokba ennyien.

Pedig akkor még a tél is tél volt.

2018. nov. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A régen múltról már volt szó. Régen a gumik összetevői mások voltak, és a Trabanttal száguldottál maximum 90-el. De azért az sem kellemes, ha a rendőr leveszi a rendszámot. Most vagyok 3.5-4 mm között. Idén még ez lesz, jövőre csere. Csak hétvégi sofőr vagyok, az autóm is kis teljesítményű.
2018. nov. 5. 12:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én most vettem új télit mert hátul már 4,5mm-es profilja volt a guminak és azért tavaly már mászkálgatott szépen az autó hátulja, pedig nem voltak nagy havazások. (6éves Vredestein)

A lóerő pedig tapadás szempontjából teljesen jellegtelen, ugyan oda esel be az M5-tel mint a swift-tel.

2018. nov. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Húszezerért vettél rá darabját? Az igen.
2018. nov. 5. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!