Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kérlek meséljetek, ki mekkorák...

Kérlek meséljetek, ki mekkorákat szívott kereskedésből vásárol használt autóval?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve. Szerelő nélkül vettük meg, de a szerelő azt mondta, ha ott van, akkor sem diagnosztizálhatta volna a problémát. Nézegetjük a jogi lehetőségeinket.

Nyomozzuk a km-visszatekerést is, mert külföldi.

Nem örülni akarok más pechén, csak sorstársakkal keseregni.



2019. szept. 4. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Írd már le akkor legalább a történetet.
2019. szept. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
75%
Semekkoràt
2019. szept. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egykori prémium autókkal sokan ráfaragtak a környezetemben, persze az értelmesebbek elmondták nekik hogy hanyagolják mert az ára is gyanús, mégis beleugrottak.

Volt osztálytársam e90-es 320i-t vett, használta valameddig, utána ott állt a portán motorhibásan.


Én úgy gondolom hogy ha nem pénznyelő autókat fontolgat valaki, akkor nem is lesz meglepetés, egy német fosnál pl rengeteg dologra kell figyelni, de egy kommersz kis autónál Suzuki, Ford, Fiat márkánál csak az általános dolgokra, a dízel még kérhet némi figyelmet.


Ésszel kell autót venni, és 2-3 millió forintból, nem egy egykori 20 milliós gépet... 3 tulajtól.

2019. szept. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
Megvettük 600 ezerért a Seat Alhambrát akivel vettük ismerte a neppert, mentünk egy kört, a srác vezetett mert ért hozzá.. tempomatot kérdeztem jó, e azt mondta igen, oké, klímát néztük, ment a venti, oké, megvettük, pár nap múlva mentünk hosszabb távra, tempomat nem jó.. vittük szerelőhöz, nem is látja a diagnosztika.. oké, wlfogadtuk.. nyár lett rá fél évre, június 6, klíma bekapcs.. oppá, nem jó, nincs gáz biztos, go töltés , ott mindták ,hogy lyukas a klíma hűtő.. forgalmi szerint 99-es a kocsi , alvázszám szerint 98, drága szakszervízbe voltam , és mintha lesavaztak volna, annyira megsajnáltak, hogy pénzt sem fogadtak el.. képzelhezed.. hogy én mennyit sírtam.. mert nem akarom eladni, szívemhez nőtt.. de egy roncs.. szét is van rohadva.. lejött az "alvázvédő"..
2019. szept. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

nem volt gond...

a km stimm volt,mondjuk azzal nem is igazán foglalkoztam.

A kövi autómmal már vannak bajok,de típus hibás bajok amikkel vásárlás előtt is tisztába voltam, meg pár előző tulaj gányolás van benne.A km elvileg stimm mert 194ezer volt benne és 8 éves és hát ritka volt az ilyen és ennyi idős külföldről behozott ennyi km-el ,mert jellemzően 100ezer környékén van azokba (nekem annyira nem szimpi,ha egy nagy teljesítményű turbós autóval kb csak a városba közlekedtek,vagy csak jól vissza tekerték. Így feltételezem,hogy az enyém nem lett tekergetve...svájcból van,így nem tudom lekérni.

2019. szept. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

#4#

A történet nagyon tanulságos, zanzásítva a lényeg: 600ezerért Seat Alhambra... borítékolható volt, hogy lesznek gondok vele, ennyiére lehet venni vállalható állapotban lévő, kis méretű tucat autót, de nem hiba nélküli családi egyterűt.

Nem téged akarlak savazni, de ahogy az előtted kommentelő is utalt rá, az már szinte csoda kategória, ha feltűnően olcsón sikerül jó állapotban lévő autót vásárolni, és ez nem csak a prémiumoknál van így.

Mostanság a SUV a sláger, előtte az egyterűek voltak azok, tizen-éves korukra több százezer kilométereket bele hajtottak, többségük külföldről behozott, sokadik gazdás darab, egy millió alatt szinte esélytelen, hogy nem lesz néhány komolyabb javítani való rajta, de a legrosszabb, hogy egy millió fölött is lehet ugyanolyan lestrapált, mint a 600ezres, a használt autó vásárlás olyan, mint egy szeméttelepen guberálás, az eladónak nem szabad elhinni semmit, alaposan át kell nézni, nézetni az autót a vásárlás előtt, és nem kell csodálkozni, ha később jönnek sorban a hibák, a használt autó alkatrészei sem örök életűek.

2019. szept. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Hyudai Pony 1.5 gls 1994. Picit repedt szélvédő ami kiderült nem lehet semennyire repedt mert nem megy át műszakin. Rohadt küszöbök, kerékívek. Rossz generátor, akksi. Fele annyit kaptam érte mint amennyiért vettem 1 év használat után. Ez 6 éve volt friss jogsival 17 évesen. Tanulópénz volt. Használt autót az óta csak átnézetve veszek.
2019. szept. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
#6, akkor komolyan írom, az volt a legdrágább sima tdi, éjjel tették fel hahura, reggel már ott szobroztam, mert helyben volt.. gyorsan sprinteltem ismerőshöz, megértelek, és km-t össze vissza tekerték, nem jó autót akartam, csak azokat az "extrákat" megspékelve azzal, hogy férjen el benne kényelmesen Apu, mert a Multipla nem tetszett neki :/. Legalább a fűtőszálas szélvédő működik, várom a telet, és az ülés fűtés is kafa.. nem kéne öanaszkodnom, de ez a része fáj..
2019. szept. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Na igen 3-600e ftert csak és kizárólag jó autót lehet kapni. Újat. :))



Több használt autót vettem volt amirol megvetel után derült ki hogy össze vissza volt toredezve.

Nem volt vészes sehol de nem volt a toppon a festék vastagság gyári volt így nem tűnt fel.

Sajnos emiatt elment a klíma gáz és 50e Ft volt a javitas. 10 évig használtam más meghibásodása nem volt nem rohadt semmi se történt.

De 4.5eer vettem 2009ben 2 hónapja kerek 3m ftert adtam el.

2019. szept. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs penzed sajnos nem is lesz jo

Autod sehonnan sem

2019. szept. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!