Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Baj ha a 2000-es turbódízel...

Baj ha a 2000-es turbódízel motort 2200-2500 fordulat környékén használom?

Figyelt kérdés

1800as fordulat felett írja, hogy feljebb kéne váltani. De ha feljebb váltok nincs meg a megfelelő nyomaték, ha kell egy kis gáz.

Mi a jó megoldás adott esetben?


2019. szept. 5. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Igen, én is így járok vele. (1.9tdi110hp)
2019. szept. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Az a valtasi seged egy nagy kamu, lehet megsporolsz vele 2 decit 100 km-en de csak kinlodas az egesz, ha ugy valtasz.
2019. szept. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
meg kellene nézni azt a nyomatékgörbét. Jellemzően ezek a motorok 1750-től már maximum közelit adnak le, legalábbis bőven abban a tartományban vannak...de baja biztosan nem lesz, ha úgy használod, ahogy írod.
2019. szept. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, csak többet fogyaszt egy kicsivel.
2019. szept. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én általában dinamikusan megyek 3000-ig szinte mindig elforgatom, semmi baja egyiknek sem
2019. szept. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mért lenne baj?!

Teljesen egészséges ha így használod. Tévedés, hogy a dízelt kizárólag alapjárat közeli fordulaton kell kínozni. Egy egészséges 2000-es fordulaton kevésbé fog kormolódni, a kettőstömegűt is kevésbé rázza a vibráció. Városban én is 2000-2300 környékén váltok fel, hogy ne essen nagyon le a fordulat. 1500 alatt nem is használom. Emelkedőn vagy ha ki kell lőni, mindig felülbírálom a nyilacskát és simán elforgatom én is 2500-ig.

Simán van olyan helyzet, hogy 2500-as fordulaton, de kis gázpedál állással kevesebbet fogyaszt az autó, mint 1400-as fordulaton, amihez jól bele kell taposni a gázba és akkor is kínlódik, erőlködik. A dízel tud játszani a befecskendezési mennyiséggel, amit NEM kizárólag a fordulatszám, hanem a gázpedálállás határoz meg. Ez nem egy karburátoros szívóbenzin, ahol annyi üzemanyag kerül a motorba (a gyorsítószivattyútól most eltekintve) amennyit a fordulatszám alapján a dugattyúk vákuuma be tud szívni.

2019. szept. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
10%
Ez nem baj pl nekünk van egy MTZ 892 2300 mat forgatja a fater mikor szánt és az egy kicsit nagyobb köbcenti mint egy kocsi szóval amugy nem lesz baja
2019. szept. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6%
Az én autóm 6700-környékén tilt. Persze hogy nem Diesel , az kéne még csak....😂
2019. szept. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!