Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetni tanulok. Mi lehet...

Vezetni tanulok. Mi lehet erre a problémára a megoldás?

Figyelt kérdés
Megvan a 30 kötelező gyakorlati órám. Már plusz órákat veszek. Dupla órákat járok vezetni, így 100 percet vezetek folyamatosan, ami lássuk be egy kezdő vezetőnek sok idő. Az utolsó órámon az első negyven perc nagyon szépen ment, az oktatóm is mondta, hogy addig egy-két hibavonalas sikeres vizsga lett volna. Parkoltam megfordultam, minden volt benne, amit egy vizsgán kérnek. Aztan az oktatómat elvittem boltba, ahonnan iszonyatosan idegesen jött ki, amit persze rajtam vert le. Türelmetlen volt, belenyúlkált feleslegesen a kormányba, teljesen idegből kezdtem vezetni. Ezt már többször tapasztaltam, ha jó napja van, nagyon jól megy,ha rossz, akkor teljesen szétesek. Az utolsó 45-50 perc miatt, még nem akar engedni vizsgára, mert ugye annyi maradt, mert 10-15 percet az óra során simán vásárolgat. Azt érzem magamon, ha csendben van mellettem és nem szól bele a vezetésembe, sokkal átgondoltabb, higgadtabb vagyok. Őszintén szólva gyűlölök hozzá járni vezetni, többször sírva jöttem el tőle, sérteget sokszor, beszólogat. Sokszor nem érzem, hogy meglenne az a légkör, ami a vizsgaképes vezetéshez elengedhetetlen. Az autóját már viszont annyira érzem, hol fog a kuplung, hol a hátulja tolatásnál stb. Forgalmi vizsga előtt, nem tudom mennyire lenne ajánlatos oktatót cserélni. Szerintetek mit kellene csinálnom ebben a helyzetben?
2019. szept. 6. 12:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%
Nő vagy?
2019. szept. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
(a válaszadás szempontjából fontos)
2019. szept. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen oktatóm aki hangulatember volt. Amikor láttam rajta hogy ideges akkor be sem ültem az autóba hanem elköszöntem tőle. Akkor persze neki állt feljebb, én meg megmondtam neki hogy vegye észre magát olyankor amikor ilyen hangulatba van, és megmondtam neki hogy ezért mennek el tőle a tanulói mert ebből van elegük ahogyan nekem is. Amikor jó kedvű volt nem volt vele semmi probléma és panaszkodott nekem hogy a tanítványai elmennek tőle és emiatt cseszteti őt az iskola vezetője. Amikor már én is berágtam rá megmondtam neki, persze elkezdett hisztizni, meg felhívta az iskola vezetőjét hogy én csak szórakozok vele stb... Igen akkor beszélt vele telefonon amikor én már ott voltam nála az iskolába mert egyből odamentem hogy beszéljek vele hogy ez tarthatatlan tehát akkor a főnöke már tudta hogy én otthagytam őt, és akkor mondta neki hogy jöjjön be az iskolába és személyesen megbeszéljük. Amikor bejött én is ott voltam és meglepődött nagyon.

Akkor mondta neki az iskola vezetője hogy nem csak én hanem nagyon sokan panaszkodtak rá, de eddig elengedte mert mégis gyerekkoruk óta ismerik egymást stb.. de mondta hogy most már nem nézheti el ezt az egészet, így annyit mondott hogy vagy megváltozik, vagy keressen másik munkahelyet mert ezzel azt éri el hogy senki nem akar majd nála tanulni és emiatt nem tud neki munkát adni, és ezt magának köszönje meg.

Ez hatásos volt mert utána normálisan viselkedett velem, ha ideges volt akkor próbált nyugodt lenni, de akkor már nem is volt baj.

A barátnőm is nála tanult pár hónappal később és nem panaszkodott rá, sőt dicsérte is hogy mennyire türelmes meg nagyon jól magyaráz, mondjuk ez igaz mert jól magyaráz, meg jó oktató csak amikor hülye az agyára akkor az ellenkezője és sokan ezért rágtak be rá.

2019. szept. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ne cserélj oktatót. Ha bízol magadban és figyelsz mindenre, ami tudod hogy bukást jelent, akkor nem lesz baj. Magazbiztosan kell vezetni, a tükröt nézni, figyelni a forgalmat, a többi autót. Magabiztosan gyorsítani vagy váltani. Autókhoz ne menj közel, minden gyalogost engedj át. Vasútnál körültekintően, zebránál szintén. Tükröket úgy nézd hogy a holt teret is csekkolod, kb mint egy oktató filmben, játszd el a hülyét.

Egyéni vélemény: sokszor ráutaznak a pénzre, hogy mínnél többet járj vezetni, nem beszélve a bukásról.

2019. szept. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, nő 19 éves, egy idősebb férfi oktatóval.
2019. szept. 6. 13:27
 6/13 anonim ***** válasza:
Megoldás szerintem az hogy megpróbálod vele ezt megbeszélni ha lehet. Ha nem lehet akkor sajnos ki kell birnod. Én az első óra után lecseréltem az oktatóm, éreztem h türelmetlen, nem leszek idegroncs. A másikkal meg nevetgélve kocsikáztunk, és elsőre átmentem.
2019. szept. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Az en oktatom is hangulatember volt. Mikor milyen kedve volt... szamtalanszor kiabalt, nyulkalt a kormanyhoz, ha a parkolast gyakoroltuk, kiszallitott az autobol es ott hagyva az autot kb. az ut kellos kozepen kiabalva mondta,hogy nem latod hogy milyen szogben all az a k*va auto? De voltak jo napjai ekkor elmentunk esti autopalyazasra, es voltunk sima orszaguti vezetesen is. A nokkel viszont olyan volt, mint egy artatlan barany, mert sokszor engedte, hogy tanulaskepp utazhassak mikozben mas tanul vezetnu igy oktato jelleggel hatul ultem, mint egy vizsgabiztos es adott szituaciokban kikerdezte a velemenyem hogya oldanam meg stb. Legtobbszor hanyingerrel, rettenetes felelemmel indultam neki a tanoraknak hiszen tudtam, ha csak nem nezem a tukroket vagy egy y-fordulot elszurok mar menni fog az ordibalas.


Ezek ellenere En 47 oranal indultam neki a vizsgamnak, mert magamon azt ereztem, hogy kepes vagyok ra es amennyire imadok vezetni azt vettem eszre, hogy az oktatom konkretan kezdi megutaltatni velem az egeszet. Nos eljott a vizsganap en voltam az elso indulok kozott reggel 7.30-as rajttal. Oriasi vizsgadrukk volt bennem de amikor beultem az autoba valahogy elmult ez az erzes, mert biztam magamban es abban a tudasban amit megtanitott akarmilyen modszerrel is, de nagyon megtanitott. Pont olyan vizsgautvonalat huztam ami orszaguti es nem varosi ami annyiban kulonbozik a sima varosi vizsgatol, hogy akkor is bevisznek a varosba de az orszaguti vizsgan szerintem sokkal konnyebb atjutni. Igy is tortent...gonfoltam. Auto indulas elotti Ellenorzese, fekproba majd indulas.



A vizsga kb 98%-nal tartottam amikor az utolso feladatom annyi volt, hogy vigyem oket vissza a bazisra es a vizsgam sikeres. Ekkor kozoltek, (nyilvan nem veletlenul, mert ismerik a varost hol vannak jol elrejtett szivatos helyek) hogy a kovetekezo lehetosegnel forduljak balra. (Foutrol egy kis utcaba). Ekkor nem vettem eszre idoben mert bokroktol takart mindenfele jelzestol mentes utcarol volt szo, majd amikor eszrevettem ugymond keso volt de felismertem a helyzetet ami annyit adott, hogy pont a kovetkezo lehetoseg egy autoszervizbe valo bejutast engedelyezett igy ott megszunt a zarovonal kivartam a megfelelo pillanatot siri csend volt az autoban majd szepen megfordultam es elindultam a kijelolt utca fele. Ekkor a vizsgabiztos meg is dicsert es ezt betudta az y-fordulomnak igy semmi mas nem volt hatra mint visszamenni a bazisra es kesz. De! Lekanyarodtam a kis utcaba jobbra majd a bokroktol es hatalmas faktol nem belathato jobb kezes kis utcat nem vettem eszre es mivel nem tekintettem be es nem is fekeztem hanem nyugodtan orom ittasan 30al haladtam kozoltek, hogy sajnaljuk de kerem alljon felre. En akkor a bazisig sirtam az autoban. De nem adtam fel! 2 orat vettem pluszban mondtam, hogy akkor is megtudom csinalni de vizsgaidopontot nagyon nehez lett volna szerezni.



De mivel az oktatom latta az akarast es szerintem tudta es erezte is a vezetesemen, hogy stabilan vezetek es korultekintoen leszamitva ezt a hibat (kozben mennem kellett kulfoldre es mar megvolt a repjegyem) valahogy egy sracot kiturt a vizsgairodaban a helyerol es igy kaptam 2 honappal kesobb helyett 1 hetre ra vizsgaidopontot mindenfele kenopenz es egyeb lehuzas nelkul. 2orat vettem tole vizsga elott majd ujra neki futottunk immar egy 35 eve vizsgabiztos urral akit nehez lenne atverni, hogy mennyire is megy a vezetes vagy epp mennyire nem. Ekkor nem komasan 7.30kor hanem 14.00kor ismet vizsgadrukk ekkor varosi vezetest huztam pont olyan utvonalon amitol a legjobban rettegtem. 37 perc alatt levizsgaztam 4 hiba ponttal. A tanulsagom es az egyeni velemenyem az, hogy amikor kiabalt stb. akkor konkretan szinte bele egette az agyamba a hiba lehetosegeket es azokra a veszelyekre hivta fel a figyelmem amire a legeslegjobban kell figyelni miutan mar senki nem ul mellettem es nyomja meg helyettem a fekpedalt ha epp ugy adodik. Szoval kicsit rogos nehezkes ut volt ez szerintem mind kettonk szamara de halas vagyok neki azert, hogy olyan praktikakat es ugymond recepteket adott a vezeteshez es ertem ez alatt a parkolast amivel azert neha elbenazgattam hogy a mai napig legyen az kisebb auto vagy nagyobb 7 szemelyes furgon igenis betudok parkolni relativ hibatlanul es nem okoztam balesetet sot ez alatt a par ezer kilometer alatt mar tobbet el is kerultem mind az atadott tudas altal es termeszetesen a reflexeknek es a tanitott dolgok altal kivedve. Sok sikert kivanok szerintem ne add fel...en is felakartam raadasul vizsga elott de nem szabad. Mert uj auto...uj oktato...olyan mintha elorol kezdted volna az egeszet. Legyel bator sz*rd le, ha kiabal lehet, neki is rossz napja stb. Nyilvan nem rajtad kellene, hogy levezesse a feszkot de sokszor azert is kiabalnak, (szerintem) mert tipikusan ugyanazt a hibat vagy hibakat kovetik el a diakok es mar unjak vagy csak epp akkor ugy szolal meg, hogy legkozelebb biztosan eszedbe jusson mire kell figyelni ugyanis sosem lehet tudni akar egy kis utcaban hogy oldalrol ki jon a 30as ovezetben 70el es talal telibe ha te sem szamitasz ra. Sok sikert kivanok a tobbi oradhoz es a vizsgadhoz!!

2019. szept. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Vizsgázz le, és megszabadulsz tőle.

Oktató váltásnak most nincs értelme, de egy elbeszélgetés nem ártana vele, a feszültséget nem a tanulókon kellene levezetni.

2019. szept. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szólj rá! Te fizetsz neki. Nehogy már a farok csóválja a kutyát. Legyél határozott.
2019. szept. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Az én saját tapasztalatom, ileetve a mások által elmondottak alapján az oktatók nagy resze így viselkedik. Ingerultek mert nap mint nap millió ember úti vagja az autójukat, ami persze érthető de akkor is turelmesebbnek kellene lenniuk. Az én tanacsom amit en is csinaltam: probalj meg csak a vezetesre koncentralni, odafigyelni, ha beszól akkor nem kell visszaszólni. Ha már ő nem türelmes, legy te az
2019. szept. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!