Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4 évszakos gumi napi 15km-re?

4 évszakos gumi napi 15km-re?

Figyelt kérdés

évi kb 10 ezer km-t járok, 7.5km-re van a munkahely s inkább a 4évszakos gumit választanám,de sokan alázzák,nektek mi a véleményetek ?


All Seasons HANKOOK Kinergy 4S 205/55 R16 91 H



2019. szept. 8. 11:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Külön téli-nyári szettet használok, de azért mert egész évben minden időjárási körülmények között hosszú távokon autópályázok.

7,5 km-re, főleg városban. úgy hogy hegyre nem nagyon kell menni, teljesen érthető és logikus a 4 évszakos választása. Ilyen felhasználás mellett szerintem én is azt választanám. Hóban, ónos esőben legyél a szokásosnál is óvatosabb! De ilyen egy évben talán 4-5 napon ha előfordul.

2019. szept. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Gazdaságilag nem biztos,hogy jól járnál a 4évszakossal.
2019. szept. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
pont ellenkezoleg,nincs minden évben 2x kiadás centralizálásra meg felni cserékre
2019. szept. 8. 18:14
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy azzal jár jól.

Nem sokkal drágább mint egy azonos méretű téli / nyári abroncs.

Ha nem vesz felniket is (újabb százas alsó hangon), akkor az évi kétszeri átszelelés is pénz. 2x2500 Ft tavasszal és összel (most néztem meg az árakat, nem érdekel a sarki gumisjózsi, aki állítólag háromezeré' csinál 4 db szerelést centirozást) azaz évi 20000 Ft a csere költsége. A négyévszakos élettartama alatt ez 80000 Ft, azaz majdnem meg is van egy olcsóbb négyévszakos ára. Ja és két gumiszettet kell venni, ami majdnem kétszer annyiba kerül, mint egy szett négyévszakos.

Ha ekkora távolságra vesz két szettet, akkor 5 évesen kétharmad barázdamélységgel dobhatja el azokat is, mert kireped, elöregszik, lószart nem tapad.


Konklúzió: Évi 10 000 km körüli futásteljesítménynél a gumiköltség fele egy jó négyévszakossal, mint külön szett téli-nyárival.

És ezek tények, a kettővel feljebbi csak egy meggondolatlan vélemény olvasható.

2019. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
utólsónak teljes igaza van,a gumi öregedést is bele kell számitani !
2019. szept. 8. 18:26
 16/19 anonim válasza:

Én nem is vennék mást, michelint használok minden szempontból megfelel.

Hóban azért óvatosan kell menni.

Mostanában láttam egy tesztet, ott a nexen gumija volt a legjobb, hóban téli gumi szinten volt.

2019. szept. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
40%
Nem kötözködni akarok, de 7.5km-re a németek biciklivel járnak. Pedig ott aztán tényleg minden segg alá vesznek egy autót.
2019. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
utolsónak,megnéznélek este 10 kor biciklivel,úgy hajtanak félek is...meg a kényelem :) lagzilacsji max hangerőn+klíma,nem egy bicikli komfort!
2019. szept. 11. 19:40
 19/19 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vehetsz négyévszakost, a modern négyévszakosok már biztonságosabbak, ilyen kis távra főleg, viszont dupla olyan gyorsan fog kopni, mint a téli-nyári külön-külön, mivel a négyévszakos mindig fent van az autón.
2019. okt. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!