Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Merjek venni 4 évszakos gumit?

Merjek venni 4 évszakos gumit?

Figyelt kérdés
Gumivásárlás előtt állok, autóra. Normális téli gumim egyáltalán nincs, és a mostani nyári is még éppen elmegy, de már eléggé el van kopva. Arra gondoltam, hogy most vennék egy 4 évszakos szettet és akkor az jó lenne most nyárra is, meg utána télre is. Viszont utoljára 3 éve próbálkoztam ilyen gumival, hiába vettem meg a legjobbnak mondottat (asszem Michelin volt) vízen és havon nagyon pocsék volt, semmi tapadása nem volt, ezért eladtam őket. Azóta javult a helyzet? A mostaniak már jobbak? Nem szeretnék ezen spórolni, ha kell inkább veszek 2 szettet, de azért előnyös lenne ha ősszel nem kellene cserélgetni, főleg hogy csak 1 garnitúra felnim van.

2019. jún. 5. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Valszeg az akkori Michelintől a mostani sem jobb.
2019. jún. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha lenne 4 évszakosból normális, akkor pár év alatt mindenki áttérne rá.
2019. jún. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
a négyévszakos sokat fejlődött, az tény. De ha használod igazi télben, akkor inkább egy garnitúra téli, meg egy nyári.
2019. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Max. ha eltekeregsz vele városon belül, arra jó a 4S. De ha nagyobb távokat mész, autópályán közlekedsz stb, akkor inkább cseréld őket télen, nyáron.
2019. jún. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Most amúgyis mélyen ár alatt kaphatsz igenjó téligumit...

Vedd azt, aztán évekig télen-nyáron azzal jársz. Egyre többen teszik ezt.

2019. jún. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor inkább veszek mindkettő félét.

Volt hogy téli gumit kellett felraknom nyáron is még a régi autómnál, amellett hogy jóval hangosabb volt érezhetően megnőtt a fogyasztásom vele és érzetre nem is tapadt úgy mint a nyáriak (de sokkal jobban mint a 4 évszakos télen).

2019. jún. 5. 23:27
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. jún. 5. 23:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert én pont a Michelin négyévszakosáról hallottam eddig jókat. Többen dicsérték. Akkor tudom elképzelni az ilyen gumit, ha viszonylag keveset mész, azt is főleg városban. Télen a trutyis időben pedig legtöbbször ha nem nagyon muszáj és megteheted, ki se hozod a garázsból az autót. Ilyen felhasználásra lehet jó, kompromisszumos, költséghatékony megoldás.
2019. jún. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mediterrán éghajlaton oké, de itthon csak korlátozottan, ha tudod, hogy télen csak párszor van szükséged autóra (s akkor sem spontán veszed elő, hanem tervezetten a kevésbé jeges időszakokban)
2019. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire használod a kocsidat na meg a környezetedben lévő útviszonyokat is vedd figyelembe. Ha csak rövid távolságokra nyugodtan vehetsz 4 évszakosat.
2019. jún. 7. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!