Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek milyen sorrendben...

Szerintetek milyen sorrendben vannak a következő autómárkák presztízs alapján?

Figyelt kérdés

Nem sorrendben: Mercedes, Audi, BMW, Porsche, VW (itt kb. Csak a phaetonra gondolok), Bentley, Jaguar, Range Rover, Lexus, Tesla, Cadillac, Lancia, Alfa Romeo, Maserati, Volvo, Saab.

Ja és mielőtt szitkozódtok, hogy nyári szünet van vagy mi/erre vered? stb... NEM! Érdekelnek az autók, és mások véleménye róluk. Aki válaszol annak köszönöm szépen!



2019. aug. 10. 04:36
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem van a Tesla és van a többi. Aki gazdag létére elektromos autóval jár, annak az én szememben elég nagy a presztízse.
2019. aug. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

BMW nagyon sokat veszít a presztízséből manapság. Többen már a márka esetleges megszűnését is vízionálták. Most új vezetőség van, hátha összejön valami...


Teslát én nem mondanám presztízsnek. Inkább felvágás. Mint a legtöbb ferrari vagy lamborghini. Csak a V12-es hang helyett elektromos csúcstechnológia van benne, amit egyelőre semmelyik gyártó nem tudott utólérni. Szóval egyfajta divatot próbálnak teremteni, ami mögött ugyan tényleg lehetne egy presztízsértékű dolog is, de ez még nem az. Szóval nincs meg benne az az elegancia és báj, ami ehhez szükséges.


Szóval én azt mondanám, hogy az a gyártó a legnagyobb presztízsű, ami minden egyes autóját a legapróbb részletekig kihegyezve gyártja le, alacsony számban.


Maserati ilyen pl, bentley esetleg, rolls royce meg pláne. Nyilván a ferrarinak és a lambónak is vannak ilyen járgányaik, de azok a műanyag hulladék dodzsemek, amiket az újgazdag arab hülyegyerekeknek gyártanak... hát ott nagyot zuhant mindkét márka a szememben...

Koenigsegg is mindenképp élmezőny.


Nehéz márkákat kiemelni, mert egyes típusoknál mindig van „áll leesős” autó. Mercinél ott az F1 hajtású AMG One, 275 legyártandó autóval. Ennél nagyobb különlegesség nem sok létezik, ez presztízs bizony. Ezek, ahol már nem csak a pénzed számít, mégis birtokolni tudsz egyet.


Maga a mercedes márkát összességében viszont nem mondanám nagy presztízsűnek... Kecskeméten szerelik össze, milyen minőség az az élenállókhoz képest? 🙂🙂

2019. aug. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

A tesla model 3-ok rozsdásodnak, igénytelen és spórolós fényezés miatt, a másik ezzel összefüggésben lévő dolog, hogy a karosszériákat biztosan nem kezelték korrózió ellen. Mert ha utóbbit megteszik akkor az egy hónapos autókról csak lejött volna festék és a helye fém tiszta lenne. Valószínűleg úgy rohadnak majd mint, annak idején a golf 3ak vagy f astrák stb..

Nem csak az én véleményem, de egy ilyen árkategóriájú autónál ennek nem kellene így lennie. A másik dolog pedig , hogy tudják, hogy hibáztak a gyártáskor, de nem akarják javítani gariba!

Úgyhogy emiatt én a Hyundai és Kia elektromos autóit preferálom, mert a nettó 64Kw-os akkupakkal ezek is elmennek 350-400 km-et egy töltéssel pl Kona bár ez csak 204 le, de mindennapi használatra bőven elég, és 13-14 millióból nagyon jól felszereltet lehet venni. De ezeknek a legfőbb előnye a jó szerviz háttér, 7 év garancia és ha valamit gyárilag elrontanak azt ki is javítják visszahívás keretében. Egy model 3 átlag 20 millió.

Szóval a tesla árából kijön egy új kona 64 KW és még lehet a fennmaradó összegből venni egy 4-5 éves Toyota Prius plug-in hybridet, és így az egész család nagyon zöld lesz.


Válasz a kérdésre engem a megbízhatóságot és megfelelő szerviz hátteret tartom fontosnak. Szívesebben járok egy 5-10 éves VW 2.0 cr-el mit egy új Range Roverrel, mert utóbbiról kifejezetten tudom, hogy többet vannak szervizben, mint otthon. A következő autóm meg nagyon valószínű kia vagy hyundai lesz sajnos elektromosra nem lesz pénzem de a Ceed vagy i40 össze fog jönni dieselbe.

2019. aug. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

3+

Már jó ideje leérkeztem a földre, tudom mik a határaim és nagyon max 6-6,5 milliót tudok majd kocsira költeni ha kész lesz végre a ház.

Az általad felsorolt autók mindegyike többe kerül mint amit én autóra tudok költeni. Ami szerintem sokat elárul még egy típusról ha beütöd a hahura 4 évesen mibe kerülnek, melyik vesztett legtöbbet az értékéből mi az ami nagyon tartja az árát. Bár valószínűleg a Lexus lesz az élen minden téren a listádból.

2019. aug. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Van a német trió, az a példaképe mindenkinek (bármennyire is fáj). És akkor vannak a drágább, nem német márkák, akik a múltjukból élnek: Jaguar, Alfa, Cadillac, Volvo, stb, és próbálnak majdnem olyan jó autót csinálni, mint egy Audi, de drágábban. Ezek közül a Volvo kivétel, de ők más irányt képviselnek, nem a presztízsre mennek. A Maserati egy külön kategória, az olasz autóipar vergődését szimbolizálja: méregdrágán szart árulnak, a motorhangon kívül már semmi jó nincs a Maseratiban. A Bentley egy kategóriával mindenki felett van, saját és sokak véleménye szerint jobb, mint a Rolls Royce: ez is a VWnek és az Audinak köszönhető, nélkülük mar nem is létezne a márka.

Apró kiegészítés a VW-hez: a jelenkori Touareg, Passat CC és Arteon is prémium.

2019. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A BMW,amolyan 17 éves nyálas gyerek autója.

Nem számít milyen állapotban van,csak béjemvé legyen meg így csináljon: vututututu.


Komolyra fordítva a szót 😊

Igen is van presztízs értéke a bmw-nek de ez igen csak romlik a fiatal vásárlók külföldről behozott "szar" állapotú autói miatt.

Akik ilyen autókat vesznek

(Nem feltétlenül BMW)

Hanem Audi Mercedes.

Azok nem biztos,hogy meg is tudjak csináltatni,ha valamit netán cserélni kell.

Emiatt nálam a BMW kilőve!

2019. aug. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a Maserati a nyerő, utána 5 perc szünet, és jöhet a többi. Kb a kérdésben szereplő sorrendben.
2019. aug. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Típus és egyénfüggő, de nálam a sorrend:


Rolls Royce


Bentley


Tesla (Le a kalappal előttük, hogy betörtek a piacra a semmiből, és milyen gyorsan fejlődnek. Tudom, hogy előfordulnak minőségi kérdések bizonyos szempontból, de biztos vagyok benne, hogy ezeket idővel orvosolják majd.)


Porsche (feltéve, ha sportkocsiról van szó. Mert egy 911-es és egy Audi A8 például teljesen más világ, nehezen összehasonlítható.)


Maserati


Lexus (Ritkán fordul elő, hogy szembe jön veled az utakon, és úgy hallottam, jó, megbízható autók.)


Alfa Romeo (Sokáig nem mutattak fel semmi értékelhetőt a 2000-es évek után, de a Giuliát agyon odatették. De megintcsak nem korrekt az összehasonlítás, hisz az Alfának pl nincs limuzinja, míg a németeknek van)


Volvo


Mercedes


Jaguar


Audi


BMW


Range Rover


Saab


VW (Jó autók, de annyi van belőlük, mint a szemét)


Cadillac bennem valahogy nem mozdít meg semmit, de biztos jó.


Lancia a mai járgányaival sehol sincs az egykori Stratoshoz és a Deltához képest.

2019. okt. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!