Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik téligumit ajánlotok?

Melyik téligumit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Egy 140LE-s autóhoz melyik téligumit ajánlanátok (225/45/17)? Én a Conti TS860-at néztem ki, de az ára az a csillagos egekben van, így inkább körbe érdeklődnék, hogy tudtok-e valami hasonló minőségűt, márkásat, de olcsóbbat, amivel télen nem szívok, de nyáron is vidáman el cirkálhatok (Csak téli gumi szettet használok)? Idáig Michelin Alpin 5-ös volt. Esetleg érdemes négy évszakosra váltani? Az autóval nem megyek többet 10e-nél per év, és az esetek nagy részében városban cirkálok.
2019. szept. 10. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:

A keresőbe megtalálsz mindenféle gumit.

Még olyat is amelyik 140 LE autóra való.

2019. szept. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is megfontolandó a 4 évszakos ilyen felhasználás mellett. A drága Contit szétgyilkolod nyáron a forró aszfalton. Michelin Crossclimate-ről pl eddig jókat hallottam, olvastam és ebben a méretben megáll 130 környékén/szett.

Egyébként Continental Wintercontact TS860-ast vettem én is tavaly ősszel, peremvédős kivitelben. A trükk, hogy én meghagytam nyárra a 225/45R17-es kerekeket. Télre pedig 16-os felniket vettem. Így a gumi is megállt kicsivel 110e alatt 205/55R16-os méretben, ami még szerintem tűrhető. Jó gumi, szép a mintázat, jól tapad, nem is túlságosan zajos. Ja, 160Le-s az autóm, ha ez számít valamilyen szempontból...

2019. szept. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem neked a 4évszakos lenne a megfelelő.

Nexen 4 évszakos abroncsot szeretik a tulajok úgy hallottam.

2019. szept. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Continentalt imádtam régen, mostmár hatalmas csalódás. Michelin az übergumi, de nagyon drága is. Dunlopot is tudom ajánlani, vagy a Pirellit, de a Pirelli nagyon hamar kopik (igaz tapad is). Aztán normális áron még ott vagy a Bridgestone, Hankook, vagy az olcsók közül titkos tipp a Barum, nagyon jó gumikat gyártanak. Én a négyévszakosat is támogatom, de az egy külön vallás, nekem sem volt még, bár régóta tervezem, hogy váltok 4 évszakos Michelinre.
2019. szept. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!