Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jó ez az olaj bele?

Jó ez az olaj bele?

Figyelt kérdés
Adott egy 3-as Golf. Már vagy 15 éve nem volt a tulajdonomban autó, és a múlthéten úgy választottam hozzá olajat mint ahogy régen tettem: bementem a helyi autósboltba és egy megfelelő viszkozitású közepesen drágára ráböktem + megkérdeztem hogy mi a tapasztalat azzal kapcsolatban. Az eredmény egy Castrol MAGNATEC 10W-40 lett. Betöltéskor viszont kicsi melléfojt, amit ujjal töröltem le, és észrevettem hogy olyan furcsa az állaga. Pontosabban nem is az állaga, hanem a csúszósága. Alig csúszik. Az olajos ujjaimat összenyomva közepesen nehezen tudtam elcsúsztatni egymáson őket, kb. annyira mint ha csak vizesek lettek volna. Ez azért tűnt fel, mert régen is magamnak cseréltem az olajat, és pontosan emlékszem hogy milyen olajak voltak akkor. Ez így tapintásra a közelébe sem ér azokhoz. A kérdésem ez alapján az lenne, hogy ettől még jó lehet az olaj? A motor kenését el tudja látni megfelelően?

2019. szept. 10. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ujjbegy dorzsoles nem hiteles laboratóriumi vizsgálat. Ellenben a golf típusát nem írtad le nem értek hozzá de szerintem ha pd.tdi a magnatec 10w40 akkor is jó hozzá de ellenőrizd
2019. szept. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sima 1.6 benzin. Az lehet hogy nem ilyen a hivatalos tesztje az olajnak, de ettől még eléggé kétségbeejtő a csúszóssága ennek az olajnak, legalábbis számomra.
2019. szept. 10. 19:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem baj, mert tulajdonképpen ennek az olajnak nem csúsznia kell hanem nyomás alatt filmreteget kepeznie hogy a fémes érintkezés ne legyen a motorban. Ezt a tulajdonságát 100 fok körül kellene a legjobban tudnia. Ilyenkor a bőr leegne az ujjadrol, gondolom a tesztet nem üzemi hőmérsékleten végezted
2019. szept. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Kàsztrollbol sok a hamis... Úgy lehetséges felismerni hogy ujjbegyen tapogatva nem csúszik igazán
2019. szept. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vennék még egy litert ugyanabból máshol (nem garázsboltban, pl. Tesco) és megtapogatnám axt is.
2019. szept. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ma megmutattam a maradékot az egyik autószerelő ismerősömnek. Azt mondta, hogy teljesen jó az olaj, az összes ilyen manapság, érzetre sokkal kevésbé csúsznak szerinte is mint a régiek, de ettől még állítólag nem rosszabbak azoknál.

2019. szept. 11. 22:03
 7/7 anonim ***** válasza:

sajnos a castrol-t hamisítják is, de az eredeti minősége is a béka segge alatt van. Pláne a tömeg 10w-40.

Ha jót, és olcsót akarsz, akkor Q8.

2019. szept. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!