Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csinálja ezt a Simsonom?

Krómgyűrű kérdése:

Miért csinálja ezt a Simsonom?

Figyelt kérdés

Tehát, gyakran azt csinálja, hogy menet közben kihagy, rángat, illetve leáll. Utána szinte lehetetlen beindítani. Tolásra indul nagy nehezen, de akkor ha gázt húzok fulldoklik. Alapjáraton jár egy kicsit, majd leáll. Ezt csinálja egy-két hete.


Egyébként a kihagyogatás már korábban is jelentkezett, csak nem nagy mértékben, tehát egy fél másodpercre kihagyogatott olyan 5 km-ként 1x. Nem figyeltem rá, majd egyre többször csinálta ezt.


Új karburátor van benne (16N1-8), jó úszószinttel, súbertű felülről a 4.helyen van. 70-es főfúvóka van benne. Szivató nincs fenn akadva. Légszűrő és kipufogó is tiszta. Benzin 1:50-es keverék, tiszta benzin, nem koszos. Tehát nincs eltömődve semmilyen fúvóka. Gyújtása megszakítós. Új megszakító és gyújtótekercs van benne. Kondenzátor német minőségű. Megszakító- gyertyahézag 0,4 mm-re van állítva. Előgyújtás 1,5 mm felső holtpont előtt (S50 típus). Szikra szép lila színű. Azonban észrevettem, hogy a megszakító szikrázik. Ez mi okozhatja?


Ha valaki találkozott ilyennel, az kérem segítsen!



2019. szept. 13. 21:30
 1/3 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Kipufogó nincs eltömődve?
2019. szept. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nincs.
2019. szept. 14. 09:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha szikrázik a megszakító,az a kondenzátor miatt van!Én lada kondit vettem és kivezettem a légszűrő házba.Azóta semmi gond nincs vele!Ha cseréled a kondit akkor a megszakítót is cseréld ki mert az már megégett!Ha tudsz akkor AKA márkájut vegyél az egész jó minőségű.Még jó tanácsként a gyertya hézagot inkább 0,3-ra állítsd,így könnyen indul üzemmelegen is.Valószínűleg a gyújtó tekercs silány minősége miatt a melegtől nem működik jól.Viszont így a szűkebb gyertyahézag miatt már nem probléma.
2019. szept. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!