Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen ragasztóval lehet...

Milyen ragasztóval lehet megoldani egy személyautóban a megereszkedett tetőkárpit visszaragasztását?

Figyelt kérdés

Az autó már koros is (17) és sokat van nyáron a szabad ég alatt. Gondolom a nagy melegtől elkezdett megereszkedni a tetőkárpit és mára már zavaróan megereszkedett, elválva a tartórészétől.

Úgy tervezem, hogy kiszerelem a teljes tetőbelsőt, és visszaragasztom a kárpitot. Nem tudom mi van alatta (felette), hogy gyárilag milyen anyagú hordozóra lett ragasztva.


Az interneten látott videók alapján nem tűnik nehezen kivitelezhetőnek a dolog, házi körülmények között sem.


Milyen ragasztót, ragasztó sprayt ajánlanátok?

Az alábbiakat már használta valaki ilyen célra?

Milyen tapasztalataitok vannak ezekkel?


- [link]

- [link]


Úgy láttam a neten, hogy ezek bizonyos mértékig hőállóak.

Gondolom nem árt, ha a téli hideget is bírják, de főként a nyári felmelegedés jelenthet gondot a tetőkárpit esetében.

Mi a véleményetek?



#megereszkedett tetőkárpit #tetőkárpit ragasztása #tetőkárpit javítása #textil ragasztók #hőálló ragasztók #univerzális ragasztók
2019. szept. 15. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Semmilyennel...


Itt van, hogyan javítják:

https://www.youtube.com/watch?v=y61wQUOTlLk

2019. szept. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fontos,hogy mindenkép hőálló ragasztó legyen,ha tudsz szerezni akkor kárpitostól szerezz be,mivel az a legjobb.Az első link az felejtős...azzal meg se próbáld.

Jót nevettem ezen a szélvédő kivágáson :D

Ez a művelet 2 személyes meló és nem kell semmilyen szélvédőt kivágni(én sem vágtam ki!)meg volt a technikája a kiszedéshez.

A tetőkárpit egy üvegszálas anyagra van felvíve és azt a szivacsos részt (jó ragadni fog mindenre) jól le kell pucolni.

A tetőkárpitra pedig ne sajnáld a pénzt mindenkép szivacsos legyen,mert különben át fog ütni a ragasztó.

2019. szept. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek.


Ezek szerint akkor az járhatatlan, hogy valamilyen módszerrel az eredeti kárpitot ragasszam/rögzítsem vissza. (?)


#2: Te milyen ragasztót használtál?

2019. szept. 16. 06:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem járhatatlan de gusztustalanul tróger lesz, nem ragad fel normálisan és át fog ütni a ragasztás.


A gond mindig az, hogy a kártpit alatt szivacs van és a szivacs az, ami szétporlad. Innentől kezdve ahhoz nem tudsz rendesen hozzáragasztani semmit. Ha meg lefejtesz mindent, hogy kitakarítsd a szivacsot akkor nincs sok értelme a régi xar kárpito visszarakni, szivacsot meg nem tudsz ráragasztani.

2019. szept. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Crc power stick,de van nála jobb is én hírtelen

ezt találtam.Az eredeti kárpitot esélytelen felrakni.Lehet kapni textilboltba direk autó tető kárpitot amin rajta van a szivacsos rész.

2019. szept. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!