Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A következők érdekelnének:...

GerTam97 kérdése:

A következők érdekelnének: Mivel érdemes takarítani az autóban a műszerfalat, illetve a többi műanyagot? Akár házi praktikák vagy bevált tisztító szerek is érdekelnek.

Figyelt kérdés

Illetve az is érdekelne hogy a kárpitot (tető, A B oszlop) a szőnyeget illetve magát a bőr részeket mivel érdemes takarítani.

Esetleg gumikédert illetve a króm részeket



#ápolás #tetőkárpit műszerfal
2019. aug. 1. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lidl-is műszerfaltörlő kendő.
2019. aug. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

en ezt hasznalom:


K2 POLO COCKPIT 750ml


illatositonak meg vettem egy kis fiolat es abba nyomok bele a dezodorombol :D sokkal jobb, mint barmelyik wunderbaum :D

2019. aug. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Műszerfalat célszerű fél évente lemosni általános tisztítóval, szárazra törölni majd havonta lekezelni műszerfalápolóval. Arra ott vannak a Lidl-s termékek például a műszerfalápoló kendőjük az elég jó, de ha marad a tasakban és visszaragasztod akkor 1 hónap után a felső 2-3 kendő ki fog száradni, tapasztalatból mondom. Vagy a Dr.Marcus szórófejes műszerfalápoló. Rongyra ráfújod és végig törlöd vele a műszerfalat, szép fényes lesz, kíméli a kényes részeket főleg a műbőrt, szép csillogó fényt ad neki, nem tükröződik stb... és a port sokáig távol tartja magyarul nem tapad bele a barázdákba. Én szerintem ez a legjobb meg a Lidl-s. Ez a szer akármilyen műanyag részre jó.

Kárpitra kárpittisztító sprét vegyél, mellékelt kefével beledörzsölöd, majd kárpittisztító nedves kendővel áttörölgeted, eddig ez a leghatásosabb szerintem, évi egyszeri nagy takarításhoz bőven elég.

A króm részekre jó az alkoholos ablaktisztító is. A gumi részekre én szilikonos kimondott gumiápolót kennék főleg a téli idők előtt hogy amikor jön a fagy akkor ne ragadjanak be az ajtók meg semmi ilyesmi ne legyen vele, hogy a gumi jó rugalmas maradjon.

Amit még tudok javasolni hogy a külső műanyag részekre ha már ki vannak fakulva arra jó a cipőbox is például, jó alaposan bekened vele, átkeféled, ha úgy látod akkor megismétled és ha kész vagy befújod műszerfalápoló szilikonsprével ami plusz réteget ad neki és valamivel tartósabb is. Én bő másfél éve csináltam meg, és még mindig szép fényes fekete, persze ha tiszta az autó, de még nincs kifakulva meg semmi egyéb baja nincs esztétikailag. A szilikonos műszerfalápolót műszerfalra ne nagyon fújkáld mert egy idő után ha egy helyen elkezd lekopni a réteg iszonyat kontrasztos lesz, meg ha dzsuva van ráragadva és azzal akarod átpucolni hogy lefújod és beletörlöd akkor csúnya esz és utána nehezen jön le róla. Nekem nem igazán vállt be ez a megoldás. Egyébként ez a szilikonos műszerfal ápoló is jó a gumirészekre, de az erre szánt gumi ápoló jobb, mert annak géles állaga van és szerintem tartósabb.


De én eső körben javaslok egy sima mosószeres áttörölgetést az autón hogy a koszt lemosd róla, erre jó a mosogatószer vagy általános tisztító. A lényeg hogy savas szereket kerüld, meg a túlságosan lúgos szereket is, inkább semleges, esetleg alkoholos szereket használj azok nem marnak fel semmit, igaz matt lesz tőle, de tiszta, és utána mehetnek rá az ápoló szerek amik szebbé teszik.

Ablaktisztítást tehát a szélvédő belső és külső tisztítására első körben javaslom hogy mosogató szerrel mosd le az üveget és töröld szárazra. Igaz fátyolos lesz,d e utána például Clinnel befújod és áttörölgeted vele, egyrészt nem a dzsuvát fogod szétkenni rajta és kevesebb fújással is szép lesz tőle. Egyébként clinnel célszerű a kormányt is jól befújni és papírtörlővel jól áttörölgetni és fogod látni hogy mennyi dzsuva fog lejönni róla. Ezt elég sokszor kell megtenni de megéri alkalmazni.

2019. aug. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat srácok!
2019. szept. 29. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!