Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda 120l első autónak?

Skoda 120l első autónak?

Figyelt kérdés

Most lett meg a jogsim, apám felajánlotta, hogy vesz nekem egy autót, de csakis Skoda 120l-t

Neki ez volt az első autója, ő nagyon szerette, de nekem teljesen mások az igényeim, az ízlésem stb.,valamint sok rosszat is olvastam ezekről

Nem tudom, hogy nekem megérné-e

Szerintetek? (az autót, az átírást, olajcserét stb. ő állná, onnantól kezdve mindent én fizetnék)

Szerintetek?



2019. szept. 17. 21:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Most komolyan kérded, vagy vicces kedvedbe vagy? Ha komoly akkor faterodnak is külön gratuláció, egy veteránkort is jócskán meghaladó konstrukciót venni, mikor 1000 megbízhatóbb és használhatóbb autó létezik.
2019. szept. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Kérdés az hogy milyen állapotut vesz, ha az átlagot nézzük akkor többe kerül majd az egy éven belüli avítás mint amennyiért megveszi apukád.
2019. szept. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%

Apad maximum trollkodik, Skoda 120L-t maximum bontando allapotut (helyesebben beolvasztando allapotut) lehet kapni.


Vagy te vagy nagyon, de jajjjdenagyon vicces kedvedben.


Halalra rohogtuk magunkat.

2019. szept. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Komoly kérdés

Ugyan ezt mondtam neki, de nem fogta fel

Jó lenne egy saját autó, de nem akarom 1 hónap alatt rákölteni erre egy sokkal jobb autó árát

2019. szept. 17. 21:25
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Ha jót akarsz magadnak, ne akarj 120L Skodát.

És teljesen kiárt, hogy normális állapotút kapj ami mindennapos használatra alkalmas.

Mellesleg többet kell szerelni mint amit megy...

Ha nem kamu, akkor szard le mi volt apád első kocsija 40 éve .

Ha meg kamu, akkor elég gyenge volt...

2019. szept. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nem kamu, engem pont hidegen hagy, hogy mit vezetett annó, de ő megszállotja ennek az autónak(szerinte nagyon jó autó, imádta vezetni), én sokkal jobban örülnék egy 1.3as swiftnek
2019. szept. 17. 21:33
 7/17 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy egy modernebb, biztonságosabb autót szeretnél, mert nem szeretnél egy kisebb ütközéstől is lebénulni.
2019. szept. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Vannak jó oldalai:

*Tényleg a gépet kezeled

*Megtanulod az autó működését

*Egy darab történelem

*Ha van egy kis műszaki érzéked, akkor magad szerelheted

*Ha magad szervizeled, akkor viszonylag olcsó

*Nem nagyon van olyan meghibásodás, amivel nem tudsz haza menni (ha van nálad 13-as kulcs és csavarhúzó)

*A farmotor, hátsókerék hajtás különleges élmény (ha eszetlenül használod, akkor életveszély)

A hátrányai:

*Garantáltan lejárt az élettartamuk

*Ma már mást hívunk autónak (erősebb motor, jobb futómű, klíma, ABS és a többi hárombetűs)

*Rengeteg karbantartást igényel (Egy mai autó 10 000 km-t elmegy anélkül, hogy a motorháztetőt kinyitnád)


A rossz híre részben (tényleg részben) legenda. Ha jó állapotban van, akkor (a 70-es évek színvonalán) megbízhatónak tekinthető.

A mai forgalomban korlátozottan használható, mert a fékje és a motorja is jóval gyengébb, mint a többi közlekedőé. A karosszéria kényelme és biztonsága is a 70-es évek szintjén van (akkoriban valóban jónak számított), de a 90-as években a karosszéria biztonságában forradalom zajlott. Ez azt jelenti, hogy nagyon nem célszerű koccanni egy mai autóval, ha Škodában (Trabantban, Wartburgban, kispolákban...) ülsz.


Szerintem üljetek le, és egyeztessétek a szempontjaitokat. Ha mindketten szeretitek a régi autókat, akkor lehet jó döntés. A leírásod alapján az Édesapád szeretne egy ilyen autót, formailag neked venné (ez egy bátor tipp részemről). Ha ezt mindketten el tudjátok fogadni, akkor megint lehet jó döntés.

Nem tudom, hogyan állsz pénzügyileg, de olyan autót, amit te szeretnél, csak akkor tudsz venni, ha megvan rá a jövedelmed, egyéb esetben kompromisszumot kell kötni a családoddal. (Én egészen jó jövedelemmel sem tudok olyan autót venni, amit szeretnék, magammal is kompromisszumot kell kötnöm)


Évek (kb 20 éve) szemezek egy faros Škodával, de az észszerűség mindig közbeszól

2019. szept. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Jesszus! Oké, hogy neki az volt az első autója és nosztalgiával gondol rá vissza, de meg kellene vele értetni, hogy eltelt azóta pár évtized.

Ez olyan, minthogy nekem a 90-es évekbeli "féltégla" volt az első mobilom, de ettől még nem fogok a gyerekemnek ilyet venni.

Ha tényleg szükséged van autóra, akkor dolgozz, gyűjtsd össze a pénzt és vegyél saját magadnak olyat, mit szeretnél és amibe senki nem szól bele!

2019. szept. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

Én nem értem az egész kérdést.


Fater azt mondja, vesz egy 120-ast.

Gyerek erre azt válaszolja, fater, nem tetszik.

Hol itt a gond?


Majd vesz magának a kérdező olyan autót, amilyet akar. Ilyen kva egyszerű.

2019. szept. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!