Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb töltőállomás, hol érdemesebb tankolni?

Figyelt kérdés

Shell vagy a Mol?

Tudom, az OMV-t isteníti mindenki, de a közelben nincs ilyen kút.



2019. szept. 19. 00:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Amelyik útba esik...
2019. szept. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Én általában Shell-nél szoktam, de a többivel sincs olyan rossz tapasztalatom. Ha drága a benya, az kb. mindenhol drága.


Sztrádán viszont nem éri meg tankolni, ott brutálisan túl van árazva az üzemanyag.

2019. szept. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Az üzemanyagot egyes töltőállomások személyzete, vezetősége manipulálja. Nem a beszállító. Attól hogy pancsolt benzint tankoltál pl. Egy mol kúton, nem jelenti azt, hogy a 12km-el arrébb lévő mol kuton is ugyanazt a sz*rt kapod.

Ergó teljesen mindegy melyik céget választod. A manipulálatlan üzemanyaguk mindegyiknek elég jó.

2019. szept. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Abban biztos vagyok hogy a kúton nem tudnak manipulálni, annyira zárt rendszer.

Jobb lenne már ezeket a hülyeségeket elfelejteni.

Mégis egy kutas miért csinálna ilyet amikor centiliterre mindent mér az óra.

Felsőbb utasításokra meg megint nem lehet, akkor azt már néhány elment dolgozó vagy akit kirúgtak elmondaná a TV 2-be.

2019. szept. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Shellnél tankolok mindig, ott is csak prémiumot.

Egy időben kaptam a munkáltatómtól üzemanyagkártyát béren kívüli plusz juttatáskánt. Ezt viszonyt csak a MOL-nál fogadták el, így kénytelen voltam oda járni. Hát alig vártam hogy lefogyjon róla a pénz. Utána egyből visszatértem a Shellhez. OMV-t istenítik. Próbáltam. Ott is prémiumot MaxxMotiont tankoltam. Hát nekem nem igazán jött be. Rossznak nem mondom, de a Shell szerintem jobb.

2019. szept. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Erről a prémiumosdi benzinről mindig a sznob vicc jut eszembe mikor két sznob nő beszélget, egyik új sálat vesz, a másik kérdi mennyi volt, 5000Ft, erre a másik rávágja, hogy hülye vagy megvehetted volna 8000Ft-ért is.
2019. szept. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk a MOL kb. mindig pár Ft-tal a Shell alatt van, plusz van rá kedvezményem, így kb. 10 Ft-tal olcsóbban tankolok a MOL-nál.


Egyébként próbáltam már mind a 3-at (MOL, Shell, OMV), a prémiumból is és igazából semmi lényeges különbséget nem tapasztaltam. Sem fogyasztásban, sem teljesítményben.

2019. szept. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

# 5 vagyok. Azt hozzáteszem, hogy én gázolajat tankolok. Az a 10% felár a prémiumért ha az autó össz fenntartását nézzük, szerintem nem jelentős összeg. És egy modern drága üzemanyagrendszerrel megáldott, dupla feltöltésű gázolajos motorba már azért megnéz az ember, hogy mit tölt, főleg ha legalább 10-12 évre és 3003-350e km-re tervez vele valaki mint én.


Fogyasztásban én sem veszek észre óriási különbséget. Sokkal többet jelentenek az időjárási körülmények. Hátszél-szembeszél, eső-száraz idő, hideg vagy meleg van. Sok éve rendszeresen ugyan azt a 200km-es utat teszem meg rendszeresen, így bőven van összehasonlítási alapom.

Teljesítményben pláne nem veszek észre semmit. Az esetek 99,9%-ában nem használom ki az autóm csúcsteljesítményét. Tempomat be és megyek órákon keresztül saccra 30-40 lóerővel.

Viszont az alapjárat sokkal lágyabb, csendesebb, nem olyan keményen, traktorosan kerregős. Ugyan ez volt az előző és a mostani autómnál is. Valamint mástól is hallottam már ilyen véleményt.

Ha pedig a marketing szövegnek csak a negyede igaz, amivel hirdetik, nekem hosszú távon már megérte azt a 10%-ot. Összetételben is más, kevesebb a biokomponens benne, színe is más a kútoszlopon lévő kémlelő nyíláson keresztül.


Persze nem erőszak a disznótor. Mindenki azt vesz a pénzén, amihez kedve van. Kb olyan ez a kérdés, mint a motorolajoknál, ott is szinte mindenki másra esküszik.

2019. szept. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

"dupla feltöltésű gázolajos motorba már azért megnéz az ember, hogy mit tölt,"


Na grammra ez van nekem is, mármint két feltöltővel szerelt, sorhatos dízel... közelít a 350.000km-hez, mind nálam került bele, és köszöni szépen jól van, epdig ott tankoltam ahol épp útba esett mindig is, és mindig a sima alap gázolajat kapta, lehet ennek a motornak elfelejtettek szólni, hogy menjen már tönkre, hisz sima gázolajat kap.

2019. szept. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A szavak kiforgatása az megy... Senki nem írt olyat, hogy bármelyik kúthálózat alap üzemanyagától menne tönkre egy motor.
2019. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!