Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajfogyasztás autópálya...

Olajfogyasztás autópálya tempónál, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vásároltam egy 2008as 1.4 16v opel g astrát 107 ezer km-el. A hétvégén elkelett sűrgősen utaznom, így az oda vissza úttal bele került a kocsiba kb 1800km, oda fele gyakori 125-130as autópálya tempóval ( gyakran 4000 körüli fordulat) elfogyott a 850 km alatt kb 0,6-0,7 l olaj szerencsére volt nálam így tudtam után tölteni. Visszafele emiatt nem mertem 110nél gyorsabban jönni így 3500 fölé sem pörgött a motor, így viszont a nívópálcán alig tapasztaltam olajfogyást. 112 ezer van benne, de az eddigi vegyes használat nem okozott ilyen mértékű fogyást, mitől lehet?

Tudom ezek a motorok hírhedtek az olajfogyasztásról, de szerintem azért a 4000 az nem olyan magas fordulat hogy ennyi elmenjen.

Valamint kicsit sűrűnek tartom a jelenlegi olajat (10w40) amit az előző tulaj belerakatott, mert kb 60 ezerig 5w30 volt benne a szervízkönyv alapján (tudtommal gyárilag is ez az előírt viszkozitás) és nem értem a váltást, esetleg lehet összefüggés a kettő között és érdemes lenne visszaváltani 5w30ra?

Egyéb ötleteket is szívesen várok.



2019. szept. 19. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Magasabb fordulaton több olajat fogyaszt minden autó, illetve az olajból "elégő" üzemanyagnak köszönhetően látod alacsonyabbnak a szintet a NIVO pálcán. Mivel eddig kisebb távokon használtad az autód az olajban valamennyi üzemanyag is maradt, érdemes havonta egyszer hosszabb távokat menni vele. Ez a szintű olajfogyasztás még nem a vészes kategória, cseréld 10 ezrenként, ha nem mész vele annyit akkor évente. Ha a gyári előírtja 5w30 akkor érdemes visszaállni arra (nem fogja jobban enni mint a 10w40-et), javasolom próbáld ki a Valvoline MaxLife olajat.
2019. szept. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

majdnem új benzinesem van, itt a fővárosban hónapokig nem csökken az olajszint...aztán egy hosszabb autópálya a megengedett maximummal, és fél lityi hiányzik..

előttem leírták.

2019. szept. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De szerintem ez akkor is gáz, előző autóm is benzines volt, de autópályán 4500as fordulaton se ette ennyire az olajat, most ha nem jön útközbe egy olyan érzésem hogy megkéne nézni az olaj szintet akkor csapágyas lett volna a motor és valszeg ott is ragadok.
2019. szept. 20. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!