Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 3 (2005) 1.6 benzin,...

Mazda 3 (2005) 1.6 benzin, időnként kopogás-szenzor hibát jelez. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Hibakód törlése után pár hónapig semmi, majd visszajön egyszer-kétszer, aztán ismét hónapokig semmi. Szerviz vagy jó ez így amíg megy?

2019. szept. 21. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha az autó időnként kopogás-szenzor hibát jelez, akkor túl egyszerű megoldás a hibás kopogás-szenzor cseréje?
2019. szept. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez nem volt kérdés.
2019. szept. 21. 19:41
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Oké, akkor tehát az a kérdés, hogy mi okozhatja az időnként kopogás-szenzor hibajelzést? Meg fogsz lepődni: legnagyobb eséllyel a kopogás-szenzor hibája. Szívesen.
2019. szept. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hol tankolsz?Lehet jobb minőségű benzin kellene bele.
2019. szept. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Olcsó kútnál, évek óta ugyanannál, nem volt ilyen gond eddig. Kb. fél éve muszájból tankoltam egy másik olcsó kúton, azután jött elő a hibajelzés, és maradt gyakorlatilag folyamatosan (vagyis kiütés után szinte azonnal visszajött), míg el nem használtam az egész tanknyi benzint, utána eltűnt.

Azóta azt a kutat kerülöm mint szódás a lovát, Néha tankolok Aralnál de többnyire a bevált olcsó kútnál. És most ha visszajön a hibajelzés, akkor csak egyszer, törlés után hónapokig nem látom viszont.

2019. szept. 21. 20:19
 6/10 anonim ***** válasza:

A magyarországi Aral-benzinkutakat vagy tizenöt éve megvette az OMV, itthon nincs Aral kút. Külföldön élsz? Mert nyugat-Európában meg nem nagyon gagyiznak a benzinnel, még a diszkont kutaknál sem.

Egyébként meg ha tudod hogy a gagyi benzin okozza a hibát akkor minek tankolod azt a sz@rt? Azért egy rendes ismert kúthálózat üzemanyaga nem luxus.

2019. szept. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk attól mert a hibakód azt dobja nem biztos hogy az a rossz. Ki kell vizsgálni rendesen. Tipikus ilyen a lambdaszonda pl. Ennél már csak egy hülyébb megoldás van, amikor még a hibakódot se olvassák ki úgy kezdenek cserélgetni alkatrészeket ész nélkül. Nekem pl egyszer kiírta hogy fényszóró izzó hiba, aztán a trafó volt beszarva. Egyszeri ember meg rohant volna venni xenon izzót 20 ezerért feleslegesen.
2019. szept. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Külföldön élsz? Mert nyugat-Európában meg nem nagyon gagyiznak a benzinnel, még a diszkont kutaknál sem."

Németország.


"Egyébként meg ha tudod hogy a gagyi benzin okozza a hibát akkor minek tankolod azt a sz@rt?"

Mint írtam, EGYIK "gagyi" kútnál tankolok évek óta, sosem volt gond, és egyszer tankoltasm MÁSIK "gagyinál", utána jelentkezett először. Azóta viszont eltelt lassan egy év, és csak pár havonta jön elő a hibajelzés, miközben a MÁSIK kutat nem használom többé.


"Mondjuk attól mert a hibakód azt dobja nem biztos hogy az a rossz. Ki kell vizsgálni rendesen. Tipikus ilyen a lambdaszonda pl."

Pont erre próbálok rákérdezni, ugyanis épp lambdaszondával eljátszottuk már ezt a szervizben, cseréljük ezt, nem ez, akkor azt, nem az, akkor amazt, még mindig nem talált, végül hagytam a fszba (korábbi autó volt).

Tehát igazából arra volnék kíváncsi - még ha nem is volt teljesen világos elsőre -, hogy az időnként felvillanó hibajelzés (ami hibakód alapján "knock sensor"), ha egyéb tünettel nem jár (tehát nem hallom hogy megváltozna a motor hangja, nem megy el az ereje, stb.), okozhat-e komoly meghibásodást vagy lehet mellőzni, kiütni a hibát kéthavonta és élni boldogan míg meg nem halunk?

2019. szept. 22. 09:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is fennàllt ez a probléma, Mazda 3 BL 2010, de ezzel mielőbb szerelőhöz kell vinni az autót! Nàlam kiderült el volt szakadva a szenzor egyik vezetéke, ezért dobta be jogosan a hibàt. De ha te így bànsz szegény mazdàddal, akkor még kísérletezz a különböző minőségű benzinekkel, végülis rossz kopogàsszenzor csak teljesítménycsökkenést és nagyobb fogyasztàst okoz....
2020. nov. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Plusz ha mint az én esetemben, pl megsérült a szenzor tàpvezetéke, akkor marhàra sok köze vana benzinnek a hibàhoz... Tankolni pedig nem a tanyasi vizezett kútra kell jàrni amúgy sem.
2020. nov. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!