Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy tengelyen lehetnek különbö...

Egy tengelyen lehetnek különböző gumik?

Figyelt kérdés

Hiába a modern technika, guminyomás figyelés ide vagy oda, a jobb elsőm a külső részein kopásnak indultak. Középső részen a kopásjelzőnél bőségesen van még gumim, a külső részen az apróbb bordák meg elkoptak.

Kérdésem: Tolhatom e így amíg fel nem rakatom a télit (pl egy hónapig), vagy ha veszek addig egy olcsóbbat, ugyanolyan méretűt, ugyanúgy nyárit, úgyanúgy defekttűrőt csak pl más márkából, akkor azt felrakhatom e?

Rendelet szerint:

"• Azonos tengelyen lévő kerekekre csak olyan gumiabroncsok szerelhetők, melyeknek azonos:


- a mérete


- a szerkezete


- a teherbírása


- a mintázati jellege (nyári, téli, illetőleg országúti, terep)


A szabály az átmenetileg üzemeltetett pótkerékre nem vonatkozik.


(6/1990. KöHÉM rendelet: II. fejezet 36. §)


• Személygépkocsinál a felszerelt abroncsok szerkezetének (radiál vagy diagonál) az összes tengelyen meg kell egyeznie. (Nem elég tengelyenként.)"

Ez alapján én úgy gondolom, hogy a márka illetve a "mintázat" (nem az hogy nyári vagy téli!) nem számít.

Jól gondolom?



2019. szept. 25. 14:43
 1/8 anonim válasza:
Nem!
2019. szept. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. :)
2019. szept. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először is csinálj egy futómű beállítást, mert eszi az elejét.

Felesleges feltenni akár milyen gumit mert azt is megeszi.

Tengelyenként egyformának kell lenni, már csak a saját érdekedben is mert nem egyformán viselkednek a gumik, megviccelnek egy hirtelen irényváltásnál fékezésnél.

2019. szept. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elég határozott mindkét nem :D Na de melyik kérdeimre? Mindegyikre?
2019. szept. 25. 15:03
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 a futóműveshez mindenképp elviszem.

A kérdés inkább anyagi jellegű most. Még a futóműves meg az olcsóbb gumi is jobban megérné jelenleg, mint egy használt gumi ebben a méretben meg kivitelben. Felpattintom rá a téli gumit hamarosan, szerintem október végén már aktuális lesz.

Összegezve mégegyszer: Ugyanaz a méret, ugyanaz a mintázat, ugyanaz a terhelhetőség, csak más márka. Ez a kérdés. Illetve a fent emlitett állapotban még tolhatom e, vagy a yard megnézni a külsejét és olyan csekket kapok, hogy egy gumi szett ára kijönne belőle?

2019. szept. 25. 15:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha pl. veszek 5db akármilyen gumit abból felteszek 4-et és egyet beteszek a csomagtartóba pótkeréknek és azt felteszem egy defektnél már akkor más lesz a tapadás!!!


Mert ami fent volt az kopott, persze minimálisan de akkor is! Többet állt a napon, keményebb stb stb.


Persze ezt a különbséget nagyon extrém helyzetben veszi észre az ember:

pl. kanyarban nedves úton hidegben satufék!


Ha az általad említett gumi mintázata TOTÁLISAN megegyezik a fent lévővel, illetve a méret, teherbírása csak a márka más akkor kétlem, hogy ebbe bárki bele kötne...


De itt megint kérdéses, hogy azon a tengelyen milyen lenne a már fent lévő gumi? Mert ha egy 8 éves nyári mellé feldobsz egy vadi új nyárit akkor lesz jelentős tapadáskülönbség.

2019. szept. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#5 dehogy. 2 éves Goodyear Excellence Runflat van rajta. Hogy úgy mondjam én voltam a f#sz, hogy nem néztem meg a gumikat, csak a nyomásfigyelőre hagyatkoztam. Általában körbejárom a verdát reggelente, de ma valamiért elforgatva hagytam a kormányt és így láttam rá a gumi felületére... fújok egyet ma a gumiba, aztán futóműves. gondolom az majd megmondja a frankót.
2019. szept. 25. 15:55
 8/8 veterán vas ***** válasza:
Van jelenleg 5 felnid, amin a gumik márkája, mintázata, mérete azonos. A helyedben a két legjobbat föltenném előre, a legkopottabbat pedig betenném pótkeréknek, és minél hamarabb elhúznék a futóműveshez. Miután 1-2 hónapon belül úgyis fölkerülnek a télik, így tavaszig bőven lesz módod olvasgatni-értelmezni a KÖHÉM rendeleteket ;) illetve arra is jut időd, hogy eldöntsd, mi legyen jövőre a gumik sorsa.
2019. szept. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!