Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 110ezret futott 1.4es...

Egy 110ezret futott 1.4es opel motorba tölthetek motortisztító adalékot olajcsere előtt?

Figyelt kérdés

Hétvégén tervezek olajcserét és vannak ilyen engine cleaner adalékok amit csere előtt kell beletölteni és 15 percet járatni kell vele a motort utánna olajat meg szűrőt cserélni.

Ezek ártanak vagy használnak a motornak mert nagyon vegyes véleményeket hallok?



2019. szept. 25. 18:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha tudod hogy működik egy motor és hogy nézki akkor magadtól is rá jössz.

Annyit mondok hogy akár mennyire engeded le az olajat valamennyi mindíg marad benne.

Ebből a vacakból is marad utána benne. Na most ez mit csinál ott a következő cseréig.

2019. szept. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
110000-nél szerintem még nem indokolt ilyesmi, ha minden megfelelően működött eddig. Nagy problémát nem okoz, de szerintem nem nagyon érzel majd különbséget. Én inkább ajánlom a gyakoribb, jó minőségű olajcserét.
2019. szept. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Most került hozzam az autó, aztán tudom hogy az előző gazdája 15 ezrenként cserélte, de van neki kis olajfogyasztása, azért gondoltam hogy rakok bele ilyet csere előtt, hátha javít valamit, igaz tudtommal ezek a motorok gyárilag hajlamosak olaj fogyasztásra, csak ha kárt nem tesz benne akkor megpróbálnám.
2019. szept. 25. 18:32
 4/14 anonim ***** válasza:

A te autód, a te döntésed.

Én sem mernék ilyen csodaszerekkel kísérletezni, ha amúgy nincs semmi probléma a motorral. 110e km nem sok. 15.000km-enkénti csere pont a gyári ajánlás fele. Tehát szerintem ez sem sok. Én is ennyinél cserélem, igaz leginkább hosszú távon autópályázok. (Most 315.000km van a motorban, egy deka olaj nem fogy, az olajbeöntő alatt szép tiszta minden.) Tartós városozásnál rövidíteném csak ennél is lejjebb. Inkább én is azt tanácsolnám, hogy olajon, orjaszűrőn ne spórolj, legyen a lehető legjobb minőség!

Ilyen tisztító adalékokkal nincs tapasztalatom.

2019. szept. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Soha nem szabad ilyen löttyöket használni, többet ártanak mint használnak. Különösen ha a motor már eleve csipegeti az olajat. Valamit a lerakódások is tömítenek, ha ezeket leoldod csak nőhet az olajfogyasztás.

Egyébként egy jó minőségű motorolaj szépen lassan leoldja a motorból ami nem oda való, és cseréig szépen magában lebegteti a szennyeződéseket. Nem kell semmilyen külön tisztító lötty.

Ha nagyon jót akarsz a motornak, akkor engedd le az olajat, cserélj szűrőt, egy olcsóbb de azért minőségi olajjal töltsd fel, menj 500 km-t, aztán megint csere új szűrővel és drágább premium olajjal. Ez a legjobb amit tehetsz ha át akarod mosni a motort.

2019. szept. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Most dexos2 5w30-as olajat akarok bele rakni meg a legdrágább mann filtert, és évente vagy legfeljebb 10 ezrenként olajat cserélni. Előzőleg városba használták, meg 70ezertől 10w40 volt benne ami tudtommal nem való ebbe a motorba. Akkor lehet nem öntöm bele mert ha már hígabb olajat kap gondolom az is vált ki ilyen hatást.
2019. szept. 25. 18:53
 7/14 anonim ***** válasza:

Atya ég! 10W40-es olaj felejtős, ha csak nem valami özönvíz előtti Opelről beszélünk! Eszedbe ne jusson ilyen beletölteni!

Már jó ideje dexos2 az előírás. Mindenképp ilyet rakj bele! Viszkozitás a dexos2 szerint lehet 0W30, 5W30, 5W40 és 0W40 is. Olajszűrőből a MannFilter jó választás. Esetleg még a Mahle szűrőit tudom ajánlani.

2019. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Atya ég én ilyet nem raknék bele nyugi, de az a vicc hogy az autószerelők 70%-a rávágja a 10w40-et erre a motorra xd
2019. szept. 25. 20:20
 9/14 anonim válasza:

" de van neki kis olajfogyasztása, azért gondoltam hogy rakok bele ilyet csere előtt, hátha javít valamit"


A motortisztító adalék nem javít az esetleges olaj fogyasztáson.Nem arra hívatott.Ha valóban csak kicsi az olajfogyasztás,akkor segíthet más típusú adalék.Én használok most is adalékot,az 5-6 ezer km-en elfogyasztott 2-3 dl olajfogyasztást megszüntette.Igaz,nem széthajtott,és nem füstölő motorról beszélek.Az adalékok nem tesznek csodát,csak kisebb problémáknál segíthetnek.Széthajtott,"lötyögő" dugattyús motornál semmi értelme az adaléknak.Ellenben,már többször használtam motortisztító adalékot olajcsere előtt,negatív következménye még nem volt.Olajcserénél használok revitalizáló adalékot,amitől nem lesz nyomatékosabb a motor,nem történnek csodák,csak a kisebb olajfogyasztás 0-ra való csökkentésében segít.Két olajcsere között(10000 km)nem kell utána töltenem.A minőségi olaj,és annak időben való cseréje a lényeg.Az adalék használatnak két tábora van:vannak akik használják,és vannak akik állítják,hogy semmit nem ér.Ennyi.

2019. szept. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Csak azért gondoltam hogy használna, hogy ha nekem ilyen dugulásbol származó olajfogyasztas van, mert csak hosszútávon eszi az olajat autopályázásnal és arra gondoltam hogy nagyobb fordulatnal nemkepes atnyomni az olajat a leszukult járatokon és visszanyomja az egesterbe.
2019. szept. 26. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!