Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen feltételek mellett...

Ilyen feltételek mellett milyen autót vegyek?

Figyelt kérdés
Első autó lenne, bár nem tudom mennyire releváns a kérdés szempontjából. Magára az autóra max. 1.5 milliót szánnék. Városi közlekedésre, tehát csak benzines jöhet szóba. Motorilag nem kell erős, csak ha kénytelen vagyok előzni, akkor tudjak neki odalépni, és ha netán autópályára tévednék, akkor se dudáljanak le. Fogyasztás legyen 10 alatt. 2005 + évjárat.
2019. szept. 27. 16:21
 1/3 anonim válasza:

Én második autónak vettem egy Polo-t és egyáltalán nem bántam meg. Mivel nem kell nekem kombis autó, ez pont elég nekem, motorilag... no, vissza kell váltanom, ha előzni akarok, de megy, mint a golyó. Az ezért is jó, mert nem lehet vele elszállni, ami roppant veszélyes, főleg kezdőként. Valamint nincs telepakolva mindenféle szenzorral, ami még jobb, mert így tanulsz meg vezetni, nem ha megmondja neked egy sípszó, hogy hogyan parkolj.

Én első autóként mindenképp egy olyan autót választanék, ami szándékosan nem a legjobb, hisz inkább tudjak vezetni egy fapados autót, mert akkor már nagyjából bármit eltudsz, visszafele azonban ez nem igaz.


Az enyém 6-7et fogyaszt vegyesben, de ha egy cl-rel is lenne több én már agyfrászt kapnék, tehát elég sokat számít a fogyasztás, ez pedig úgy be is lövi nagyjából, hogy benzinesből akkor úgy az 1.4, 1.6-os motorok játszanak csak, de majd a szakik kijavítanak, ha nem.


Évjárat. Szokás mondani, hogy nem évjáratot veszel, hanem állapotot. Az enyém 2002. dec.-i gyártású, tehát nem egy mai darab, de olyan jó gazdái voltak, hogy ha nem virítani az I-s rendszám elől, akkor simán elhinné bárki, hogy most hoztam ki a szalonból (ez igaz a műszaki állapotára is). Láttam én már egy 7 éves autót kuka motorral, mert olyan egészségesen tartották karban. Tehát semmit nem ér az évjárat.


Amit én szem előtt tartottam és szerintem érdemes említenem, az a biztonság. Szóba sem jöhetett nálam egy Suzuki Swift, mert nem akartam az első kanyarban otthagyni a fogam. Van egy videó, hogy egy méregdrága Lexusnál az összes légzsák kinyílt, többször átpörgött, oszlopnak is csapódott. És a sofőr a saját lábán szállt ki, fájlalva a kisujját. Na ez az, ami nálam az első helyett tölti be. A biztonság. Nézz töréstesztet, nézd meg melyik a legjobb, melyik törik úgy, mint egy papírkocsi. Nyílván a Polo nem kiemelkedő, de nem is a legrosszabb. Ha nekem egyszer lesz millióim egy autóra, akkor biztosan jobban fogom szem előtt tartani ezt a szempontot, mint legutóbb.


Amúgy nagyjából megegyeztek az elvárásaink, én jól jöttem ki, igaz több hónapot keresgéltem és rengeteg mindennek utánanéztem. Remélem tudtam valamiben segíteni, igaz nem mondtam konkrét márkát, típust, mert nem az számít. Biztonság, Fogyasztás, Állapot. Nekem ez a szentháromság

2019. szept. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vegyél egy 1.4-es vagy 1.6-os:


Kiát

Hyundai-t

Fordot

vagy Toyotát

2019. szept. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Toyota Avensis t25 1.8 benzin. Kimegy a világból, megy ha kell, kényelmes és bele fogsz szeretni.
2019. szept. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!