Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csörög-csattog indításko...

Miért csörög-csattog indításkor 20-30másodpercig még két szervizelés után is a kocsi?

Figyelt kérdés

Indításkor mellékhangot adott. Pontosan nem tudnám leírni, csörgés, csattogás szerű. Elvittük szervízbe.

KICSERÉLTÉK A HIDROTŐKÉBEN AZ ÖSSZES SZELEPET, OLAJCSERE IS VOLT.

Elhoztuk másnap reggel hideg indításnál ugyan úgy adta a hangot.

Visszavittük a szervizbe.

Keresték a hibát, nem találtak igazán semmit. KICSERÉLTÉK AZ OLAJSZIVATTYÚT.


160ezret ráköltöttünk. DE ugyan úgy adja az a mellékhangot indításkor.


Azt mondták átnézték és nincs csapágy baja, olaj nyomás rendben van. Már a hidrotőke szelepek is újak és az olajszivattyú is új.

Úgy hoztuk el, h most már rendbe lesz.


Erre reggel hidegen elindítva, ugyan úgy adja a hangot.

De csak 20-30 másodpercig, aztán elmúlik.


Valakinek valami ötlet?

Vigyem vissza harmadjára is a szervizbe, hát már 2x teljesen átvizsgálták.

A szerviz elvileg jó, városba (Szeged) ezt mondják a legjobb, legnagyobb szerviznek.


Kocsi:

Skoda Fabia 1.4 kombi 2007-es

125 ezer km van benne (90ezernél volt vezérműszíj csere, meg rendszeresen volt szervizelve)


Köszi!



2019. szept. 28. 12:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha magasabb viszkozitású olaj van benne mint az előírt akkor a hidrotőke hangot ad ki kis ideig. Vékonyabb olajat kéne belerakni.
2019. szept. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az enyémbe 10w30as olajat raktak mert a szerelő kitalálta, hogy ennyi km után olyan kell és vissza kellett cserélnem 5w30ra mert hidegen szar hangja volt. Rendesen sajnáltam beindítani. Azóta hidegen is oké.
2019. szept. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Shell Helix HX8 5W30 olaj lett belerakva.
2019. szept. 28. 12:37
 4/12 Mickbro ***** válasza:
A csattogáshoz nem értek... de a szervizekben nem mindig az az olaj kerül betöltésre, amit mondanak.
2019. szept. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vidd el egy másik szervizbe csak átnézésre, és kérj árajánlatot ha valami cserét javasolnak de rögtön ne fogadd el. Aztán vidd el egy megint másik helyre és ott is kérj diagnosztikát, meg árajánlatot. Ha a két dolog egyezik és árban sem nagy az eltérés és garantálják hogy ettől jobb lesz akkor csináltasd csak meg.

Egyébként amit előttem írnak lehet olaj probléma is ha csak rövid ideig csinálja ezt

2019. szept. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Tizenplusz éves autókkal nem értem minek autószerelőhöz rohangálni, meg ennyi pénzt feleslegesen kidobni. Zörög egy kicsit és akkor mi van, ez nem egy új autó b+.
2019. szept. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bácsi! Ne normálatlankodjál! 25 éves Omegám egyenletsen szépen jár, nem a kor számít a kor egy szám a börtön meg csak egy szoba. Swifttel szívtam csattogás ügyileg, dugattyú csapszeg hibás volt.
2019. szept. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6os. El tudom képzelni milyen lehet az a tizenéves autó amit te tartasz karban... Nem gondolod hogy ami rendellenes hangot ad ki az nem megfelelően működik és egy idő utan széthullik? És általában akkor többe is kerül a javítás... Meg ha szted felesleges egy tizenéves autóra horribilis 160ezret rákölteni, akkor járj talicskával. Arra nem kell.


Kérdező én elvinném másik szerelőhöz. Meg mérnék egy olajnyomást is.

2019. szept. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bocs, az Omegának volt dugattyú csapszeg törése utána lett jó. Bocsi.


Fel tudod venni a hangot? Motor hiba megállapításba jó vagyok mert jó a fülem. Meg itt van még pár arc. :)

2019. szept. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Van valami adalék, amit a motorolajhoz lehet töltetni? Ami plusz kímélést ad a motornak, hamarabb felveszi az olajat indításkor?


Nem maradt más, így, h a hidrotőke és az olajszivattyú ki lettek cserélve, csak a motor belső része.

Passz, h mi gyűrű ilyesmi. nem értek hozzá.

Majd elvisszük márkaszervízbe, de ha már így belenéznek a motorba, akkor az megint több száz ezer.


Addig, amíg meg nem javítják kéne valami adalék, ha van ilyen.

2019. okt. 9. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!