Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet vìzpumpa probléma, vagy...

Ricsi74zhf kérdése:

Lehet vìzpumpa probléma, vagy valami màs?

Figyelt kérdés

Menet közben vìzgöz csapott fel a motor térböl kb.5,6 km megtétele utàn


Félre àlltam, felemeltem a motorhàztetöt, és egyböl kb fél liter hütövìz kifolyt alul. Egyàltalàn nem forrt a vìz egy picit se. Pôtoltam és haza tudtam menni. Mi lehet a probléma? Esetleg vìzpumpa?


2019. szept. 28. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha kukába akarod rakni a blokkot jó úton haladsz. Gondolom hideg vizzel pótoltad. Nem lett cserélve a vezérléssel a pumpa? Vagy a vezérlés se? Csak akkor esik szét. Vidd el szerelőhösz lehetőleg vontasd. Ha 5 km után megforrt akkor nincs keringés. Lehet pumpa vagy termosztát. De a blokkban kicsit megforrt a víz az kinyitotta a kupakban a biztonsági szelepet és onnan láttad a gőzt. Ha szerencséd van megúszta a hengerfej.
2019. szept. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Leirtam hogy egyàltalan nem forrt a viz,de észrevettem közben hogy az akksi elött folyt a viz rà a blokkra valamelyik csöröl,és alul a vizpumpa irànyàbôl.Mivel nem mentem csak 5,6 km-t alig melegedett a motor,de pont elég vokt hogy a ràfolyô vìz nyomja fel a vìzgözt.
2019. szept. 29. 01:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy nem láttad forrni hisz csak 5 kmt mentél de ha igazam van és nem volt keringés akkor a blokkban lévő víz tuti megforrt és az nyomott szét valamit. 2000 fokon ég az üzemanyag a hengerben, ha nem forgatja a szivattyú vagy lezárja a kis vízkört a termosztát akkor megforr a hengerek melletti viz és kitágul. Ez rosszabb esetben szétnyom egy gumicsövet és kinyomja az abban lévő vizet, ami nem forr. Ha nincs hirtelen túlnyomás max szivárog az öreg gumicső nincs mi szétszakítsa. Termosztátot cseréltess higgy nekem mert 3000forint és ha véletlem igazam van rámehet a blokk.
2019. szept. 29. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha levegős a rendszer akkor nem is fogod látni,hogy lelforr a víz sajnos én is jártam így.Amúgy termosztát lehet 20ezer forint is ez típusfüggő.
2019. szept. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Alul nyomta ki a vizet kb fél litert amikor megàlltam és felnyitottam a motorhàztetöt.Akkor ez mindenképp a termosztàt csere lesz?Vìzpumpa hibànàl gondolom màs a hiba jelenség.
2019. szept. 29. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!