Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért egyenetlen az alapjárat...

Miért egyenetlen az alapjárat első indításkor?

Figyelt kérdés

Mercedes-Benz W211, E220CDI, 170 le, manuális váltós.


Az a gondom, hogy első hidegindításnál egyenetlen az alapjárat ilyen 3-4 másodpercig, majd szépen beáll 1000 környékére, és utána szépen vissza is áll 700-800 közé.

Az indítás pöcc-röff, csak az a 3-4 másodperc ingadozás ijeszt meg egy kicsit... mi lesz télen majd, ha mínuszok lesznek? Merre tudnék elindulni? Előre is köszönöm!


2019. szept. 30. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Izzításod rendben van? Nyáron is csinálta? Melegen nem csinálja? Próbáltad duplán izzítani (gyújtás rá, vissza, gyújtás megint és indít)?

Ha csak 3-4 másodpercig csinálja, utána rendben van, az talán nem olyan nagy tragédia.

2019. szept. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Izzitas szerintem teljesen rendben. Beszallok, pocc-roff. Csak hidegen csinalja, melegen nem. Nyaron nem csinalta, meleg volt gondolom.
2019. szept. 30. 11:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert merci, hidegindítás ilyen... nekem is csinálja
2019. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Értelek. Azért kérdeztem az izzítást, mert egyszer kíváncsiságból kipróbáltam az autómon, hogy 0 fok körüli külső hőmérsékletnél hidegen lehúztam az izzításvezérlő csatlakozóját. Az indítással nekem sem volt gondom, beindult első indítózásra, de eleinte olyan egyenetlenül járt mint valami öreg Szergej dízelmozdony. Aztán rövid idő alatt magához tért és onnantól szépen járt.

Persze nem voltam benne biztos, hogy nálad is ez a gond, csak egy ötlet volt. Ha tényleg csak rövid ideig csinálja és indul rendesen, akkor olyan nagy gond nem lehet.

2019. szept. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hogy az izzitást ráadod és kb fél perc múlva indítod. Még ha vissza jelző elalszik akkor is izzít még.
2019. szept. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megpróbálom holnap reggel a többszöri izzítást. Köszi mindenkinek!
2019. szept. 30. 16:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyenetlen alapjáratra utalhat a rossz befecskendezés amit a számítógép hamar korrigál persze te ezt észre sem veszed ilyenkor,hogy rossz lenne.
2019. szept. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!