Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő megszerezni jogsit...

Mennyi idő megszerezni jogsit és magabiztos sofőrré válni?

Figyelt kérdés

Jó, tudom, ez nagyban személyfüggő, de megköszönnék pár tippet az alábbi paraméterekkel:

- 37 éves vagyok.

- szerintem a KRESZ-t nagyon hamar bevágnám.

Azt a szintet szeretném elérni, hogy BP-ről Győrbe saját verdámmal eldöcögjek.


Ha most elkezdeném az autósulit, mennyi idő lenne szerintetek, 2 hónap, 4??


2019. szept. 30. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Megszerezni a jogsit legalább 3 hónap!


Aztán körülbelül 3 - 4

2019. szept. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát a kresz kb 1/másfél hónap attól függően hogy csinálod. A gyakorlat nagyban függ az oktatótól hogy milyen sűrűn tud időpontot adni meg hogy te milyen sűrűn érnél rá. Nekem azt hiszem 2-3 hónap volt és én heti 1 vagy 2 alkalommal vezettem.

Én mikor megszereztem a jogsit utána kicsit több mint 2 évig nem vezettem. Utána lett kocsim és elég nehezen ment a visszaszokás. Mondjuk nekem kevés az önbizalmam és nehezen lépek ki a komfortzónámból tehát a vezetés terén is ez volt (pl budapest közelében lakom de csak több mint fél év után mertem bemenni pestre.

Pontosan egy éve volt hogy elkezdtem vezetni és azóta minden nap vezetek munkába + olykor másfelé is és talán azt tudom mondani hogy többnyire már magabiztosan megy. De én szerintem kivételes eset vagyok ilyen téren. Szerintem a többségnek kevesebb idő kell hogy rendesen belejöjjön a dologba

2019. szept. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy nagyban személy függő, akkor mi a kérdés?


Nyilván ezer dologtól függ, hol tanulnál, mennyire van szabad oktatói kapacitás, mikorra kapnál időpontokat, milyen ütemben járnál vezetni és azt előre végképp senki nem fogja megmondani, hogy menne. Lehet őstehetség vagy akinek elég a 30 óra, de lehet 50-60-ban is benne lenne.


Ha azt számolom, heti 2x1 óra vezetéssel 30/2=15 hét, tehát közel 4 hónap csak a vezetés, ha ritkábban mész akkor több. Ha épp nincs vizsga biztos, lehet arra is várni kell hetet, vagy akár egy hónapot is. Néha oktatóra is. KRESZ lemegy 1-2 hét alatt ha becsülettel átnézed és még 1 hét mire ott is kapsz vizsga időpontot, összességében közel 1 hónap.


Amondó vagyok, hogy alsó hangon fél évet rá kell számolni, aztán meg ha már benne vagy akkor úgyis haladsz ahogy haladsz.

2019. szept. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A magabiztosság megint egy más kérdés.


Kezdjük ott, hogy a magabiztos nem feltétlen jelenti azt, hogy jó sofőr is vagy. Éreztem magam magabztosnak 1-2 hónap vezetés után is, aztán hamar rájöttem, hogy van bőven még mit tanulni. Közel 1 éve van kocsim, heti szinten vezetek, de még így is érzem, hogy még bőven van hova fejlődni.


Én mondjuk néha úgy érzem jól megy, máskor meg olyan érzésem van, mintha életemben először ülnék a volán mögött.


Vagy például Pesten belül utálok vezetni, kerülöm is. Hétvégéken szoktam menni nagyobb távokra, pályán, főúton, kisebb városokban.


A BP-Győr "döcögést" meg nem nagyon lehet szintnek nevezni, hiszen ha va jogsid, akkor így vagy úgy de el tudsz jutni A-ból B-be, legeyszerűbb dolog város és város között végig csapatni. BP-n felmész a pályára, Győrben lejössz ez a legegyszerűbb része a vezetésnek, még váltanod sem kell kb.

2019. szept. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A jogosítványt megtudod pár hónap alatt szerezni.

Persze ha bevágod és nem megtanulod .

De hogy magabiztos mikor leszel, az csalóka mert egy hét után már azt hiszi sok ember hogy húde jó sofőr.

2019. szept. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jogsi minimum 3-4 hónap bukások nélkül.

Mire megtanulsz normálisan vezetni, az szerintem minimum 1 év, de ez nagyon sok mindentől függ, leginkább attól, hogy mennyit vezetsz.

2019. szept. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!