Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az automata váltók teljesen...

Az automata váltók teljesen eltüntetik a manuálisakat?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a legmodernebb automata váltók már mindenképpen gyorsan és jobban váltanak, mint ahogy egy ember tud a manuális váltókarral. A kérdésem főként arra vonatkozik, hogy ez azt jelenti, hogy a jövőben az autós versenysportokban pl. rally is automata váltókat fognak használni? Nem vagyok hozzáértő, bocsi ha hülyeséget kérdeztem..

2019. szept. 30. 22:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem tüntetik el. Ugyanúgy, mint a sakkautomaták se tüntették el a sakkmestereket, pedig állítólag jobbak.
2019. szept. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az mesterséges intelligencia, ez egyszerű elektronika, járműgépészet...
2019. szept. 30. 22:46
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Amíg egy manuális váltó előállítása töredéke egy automatáénak, addig lesznek manuálisak is.
2019. szept. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Az első vagyok. Meg fogják hagyni a manuálisat, mert vannak olyan közlekedési helyzetek, amikor az a jobb megoldás.
2019. szept. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagyok jövőbe látó, nem tudom hová fejlődnek az autók néhány évtizeden belül.

Rövid távon biztosan lesznek manuális váltók is, de egyre több automatát gyártanak, és hosszú távon ki tudja...

2019. szept. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 veterán vas ***** válasza:
84%
Sokan vannak olyan megátalkodottak (pl. én is) akik szeretnek a sebességváltással "bíbelődni". ;)
2019. szept. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Az automatánál eddig sem a váltás sebességével, vagy jóságával volt gond, csak drágábbak mint a kézi váltó.


Sportokban kicsit másabb a dolog, ott a szabályok köznek. Idővel lehet megadják, hogy kötelező legyen az automata és akkor használva lesz. Forma 1-ben például 2000-es évek elején engedték és használták is, aztán be is tiltották.

2019. szept. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

A hibrid es foleg az elektromos autok ternyeresevel a kezi valtok meg fognak szunni, mert nem hatekonyak, uzemanyag-pazarlok, nem utolsosorban alkalmatlanok a feladatra.


Mellesleg az sem feltetlenul igaz, hogy egy kezi olcsobb mint az automata...

2019. szept. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
41%

Hatékonynak hatékony a manuális is, sőt, ha az útra átvitt teljesítményt nézzük akkor az automata fölött van, más kérdés, hogy gyakorlatban a divatok miatt kell sokszor az automata.


Egyszerű példa: Hol van rengeteg sebességes automata? Általában a nagy motorral szerelt drága autókban. Miért? Hogy a motor mindig a lehető legalacsonyabb fordulaton üzemelhessen, mert ereje még ott is van annyi, hogy elviszi az autót, de a fogyasztást máshogy nem lehet lenyomni a mért sebességtartományokban.

2019. okt. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

El kellene már felejteni ezt a "manuális váltók gyorsabbak, mint az automata" mítoszt. Nem 2000-et írunk.


A kérdésre válaszolva: igen, valószínűleg el fognak tűnni, ugyanúgy, ahogy a robbanómotor is. Az már más kérdés, hogy az "átállás" nem egyenlő mértékben és sebességel fog történni az egész világon.

2019. okt. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!