Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mondjátok sokan hogy a...

Miért mondjátok sokan hogy a manuális váltóval élmény a vezetés?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha kispolgárnak elérhető lenne 8 hengeres izomautó vagy terepjáró ami csak automata akkor is a manuális kellene 1.4 vagy 1.6 motorral?

2019. szept. 27. 18:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
44%
Ezt olyan kezdő és haladó sofőrök állítják akiknek még nincs tele fffüle a vezetéssel és sose volt automata kocsija. 20 évig napi 300km és örülsz ha csak a gázt kell nyomni hidd el!
2019. szept. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
68%

Én azért mondom, mert ha vezetsz, akkor te akarsz irányítani. Ebbe a váltás is beletartozik. Elég sokat lehet játszani a váltással: spórolósabban akarsz vezetni, vagy dinamikusabban, jobb gyorsulással? Automatánál ezt nem, vagy legalábbis nehezebben tudod kivitelezni, manuálissal könnyebben.

Egy izomautót amúgy is külön meg kell tanulni vezetni, hogy tudd uralni a lóerőket. Nagyon másképp viselkedik 300LE, mint 100, amikor odalépsz.

2019. szept. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű dolog ez!


Attól függ hogy mire kell az autó!


Ha mész napi 60 vagy több km-t és van benne város is, akkor egyértelmű hogy az automata a célszerűbb választás!


Ha pedig csak pár km-t mész és azt sem minden nap akkor a manuális a jobb, illetve ha van egy második autóként tartott hobbi autód akkor szintén manuálisban a jobb!


A németeknél a nagy részük automata váltós... a német megy akár napi több 100 km-t is... szerinted?

2019. szept. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Az automatával is lehet dinamikusan meg spórolosan is csak ott a gázpedállal "váltasz". Ha padlóig nyomod pörög ameddig a motornak nem káros és akkor vált. Ha felengeded a gázpedált felvált alacsony fordulaton.
2019. szept. 27. 19:14
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Adom az elsőt!!!!! Nekem is manuális van, de abszolút jobban szeretem az automata váltós kocsikat. Nekem volt pár.
2019. szept. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Beviz Elek ***** válasza:

Városban araszolni kényelmesebb az automata, de kint a manuálisat preferálom.


Miért a 8 hengeres automatát kell összehasonlítani az 1.4-1.6 motorral? Ezt úgy írod, mintha minden automata 8 hengeres izomautó lenne. Megsúgom, Európában az automata kocsik között nagyon kicsi az izomautók aránya.


Azonos kategóriájú autóknál van értelme összehasonlítani a váltókat.

2019. szept. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek jelentős része szereti, ha igaza van. Ha lehet, mindenben. A manuális kontra automata váltó egy olyan parttalan, értelmetlen vita, amiben könnyen lehet igazad különösebb tét nélkül. Mindkét oldal talál megfelelő indokot, hogy miért az a tuti, amit ő mond, ez a két indok (alapvetően a vezetés élménye áll szemben a kényelemmel) szépen megfér egymás mellett és lehet osztani az észt napestig.
2019. szept. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

Össze se lehet hasonlítani a kettőt, annyival jobb , kényelmesebb könnyebb az automata váltó.

Szerintem az nagyobb élmény amikor nem kell semmire se figyelni .

Nem fullad le az autó , nem ránt meg és a váltásokra se kell figyelni.

Most nem tudom az árakat de én régebben vettem új autót és ez kb 300 ezerrel lett volna drágább automatával, így én is manuálisat tudtam venni.

Most már ha arra kerül a sor csak is automatát vennék inkább éheznék ?!.

2019. szept. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%
Akinek a tájban gyönyörködés az élmény, annak automata kell. De akinek a kocsi kezelése az élmény, annak manuál. És még nem beszéltünk a motorozásról, amikor is kézzel kuplungolsz, lábbal váltasz, és kézzel adod a gázt. Na az ott van.
2019. szept. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
21%

Aki szeret vezetni annak nem nyűg a váltó, egy erős benzinest, 6-os váltóval elég jó vezetni, erre valaki már rájött, és van aki nem tudja még hogy milyen.


Az automata váltó szerintem gagyi, mindig a targoncák, elektromos szarok jutnak eszembe, magyarán olyanok alá való ilyen, akik nem tudnak vezetni.

2019. szept. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!