Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E85 BioEtanol használata!?...

E85 BioEtanol használata!? Érdemes?

Figyelt kérdés

E85 BioEtanol használata.

Mint mindenki tudja,bejött az etanol.

Olyan kérdésem lenne , hogy ha tisztán nyomok az autómba Etanolt (átalakító nélkül) és megy vele az autó úgy is , attól nem károsodik a kocsim? Vagy átalakító nélkül csak 50-50%arányba tankoljak vele?Van értelme megvenni az átalakítót , ha megy az nélkül is? Várom a véleményeket , tapasztalatokat!köszönöm.


2010. júl. 15. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

előbb talán olvasd el h mit is csinál az átalakító, aztán rájössz h miért nem lehet anélkül 100% e85-tel járni!


amm millió meg egy ilyen kérdés van már!

2010. júl. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én átalakító nélkül 50-50% ban használom Ignisben. Semmi probléma. A Google az "E85" re sok-sok olvasnivalót kidob!
2010. júl. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

túl sokszor írtam másfél oldalas monológot a használatról meg az előnyökről-hátrányokról, nem teszem meg mégegyszer. ha érdekel és nem vagy nagyon balfäsz, akkor utána tudsz nézni.


én amúgy pártolom, átalakításra is buzdítlak.

2010. júl. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én is azt mondom, hogy alakítsd át. kb 20x leírtam a tapasztalataimat, nem fogom mégegyszer. Van itt keresés.
2010. júl. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Pár forintért én nem b@sznám szét az autómat...
2010. júl. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bocsi lemaradt a lényeg:

Rövid távon nem nagy a nyereség, hosszú távon pedig az autó élettartamából vesz le...(Aki azt mondja, hogy nem az tudatlan vagy hazudik). Könyörgöm miért kell elbaszni a benzinmotort E85-tel és LPG-vel?

2010. júl. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Élettartamából? Miért is? Kifejtenéd?
2010. júl. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

E85 víztartalma miatt, sokkal rosszabb kenés meg egyéb finomságok...

Persze, ha valami baja van az autónak, az életbe nem bizonyítod be, hogy az etanoltól volt.

Lesznek/vannak olyan autók amiket már az etanollal való járáshoz fejlesztenek, na az jó lesz, így viszont én nem használnám.Az üzemanyag ellátó rendszernek sem tesz jót, ha meg ott cserélni kell valamit, akkor majd elgondolkodtok rajta, hogy tényleg megérte?!

2010. júl. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A benzinek mennyi a víztartalma?! Egyébként annó, még a kocka ladás korszakban, mi külön tartályból csövet vezetünk be a porlasztó elé, és vizet szivattunk a motorba, fogyasztáscsökkentés ürügyén. A víz nem árt egy jó motornak, ha nem a tó fenekéről kapja.

Egyéb "szétb*szási" hátrányok?

2010. júl. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja igen. Szűrőcsere. Ne is cserélj soha üzemanyagszűrőt az autódban, mert tönkremegy, ha újra cseréled...
2010. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!