Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E85 BioEtanol használata!?...

E85 BioEtanol használata!? Érdemes?

Figyelt kérdés

E85 BioEtanol használata.

Mint mindenki tudja,bejött az etanol.

Olyan kérdésem lenne , hogy ha tisztán nyomok az autómba Etanolt (átalakító nélkül) és megy vele az autó úgy is , attól nem károsodik a kocsim? Vagy átalakító nélkül csak 50-50%arányba tankoljak vele?Van értelme megvenni az átalakítót , ha megy az nélkül is? Várom a véleményeket , tapasztalatokat!köszönöm.


2010. júl. 15. 20:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Elárulom, hogy a benzin víztartalma 0=SEMMI!

A benzin a víz tetején helyezkedne el, a sűrűségből adódóan, ilyet én még nem tapasztaltam.Az etanol viszont keveredik a vízzel, így észre sem veszed, hogy mennyi vizet tartalmaz!

2010. júl. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
igaz, az egyik poláris, a másik apoláris vegyület. De. Amint már írtam: egy jó motornak nem árt a tiszta víz. Se kívülről, se belülről. Amelyik motor nem indul el, mert víz éri, azt meg lehet baszni.
2010. júl. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Zozzancs válasza:

Vannak olyan járgányok, amik képesek átállni tiszta E85 üzemre maguktól. Ritka, de van pár típus.

Szerintem ha nem ég a check engine lámpád és tapasztalsz legalább 20% többletfogyasztást, akkor minden rendben van, használhatod. Ha ég a check engine, az nyilván sosem jó. Ha nincs kb 20% extra fogyasztásod, akkor valószínüleg szegény keverékkel jársz, ami bizony károsítja a motort. Nem azért mert E85, hanem azért mert szegény a keveréked, ami magasabb hőmérsékleten ég, amit meg nem szeret a motor, szélsőséges estben "elégnek" a szelepek.


Télen viszont valószínüleg kelleni fog az átalakító, hogy be tudd indítani a gépet. Hallottam olyan marháról, aki örvendezett, mert télen "csak" 10-15-ször kell indítóznia, és már be is röffen a motor, és megspórolta az átalakítót... naja, és mit szól ehhez az akksi, a katalizátor, és a kenés nélkül forgó motor?

2011. febr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!