Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom leengedni az...

Hogyan tudom leengedni az ablakmosó folyadékot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ford Fiesta MK4-rôl volna szó. Ablakmosó folyadékot szeretnék cserélni, de ez AZ elsô autóm, így nem megy akadálytalanul. Olvastam olyasmit a neten l, hogy le is lehet szívni. Esetleg a technikáját valaki el tudná mondani? Köszönöm! :)


2019. okt. 2. 06:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vegyél bele koncentrátumot, benzinkutakon lehet kapni, egy-két decis kis flakon, ami ilyen -40 vagy 60 fokig is fagyálló, akkor nem kell leszívni a nyárit.
2019. okt. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kispricceled és kész..
2019. okt. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Minek lecserélni?

Jó pár hétig még biztos nem lesz fagy, ezalatt meg simán elhasználhatod.

2019. okt. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Minek leengedni? Olyan sok van méh benne?

Én azt szoktam csinálni, hogy ilyenkor már nem töltök rá nyárival. Így a tartályban lévő folyadék nagy részét elhasználom, mire bejönnek a hidegek. Utána pedig kapja a télit. Vannak akik valamilyen okból ragaszkodnak ahhoz az elképzeléshez, hogy a téli folyadék nem érintkezhet a nyárival. Pedig semmi baja nem lesz. Mindkettő vizes bázisú, vízoldható komponenseket tartalmaz. Tökéletesen elegyednek egymással. Annyi, hogy kicsit hígul a téli, így nem lesz pl -40 fokig fagyálló, csak arányoktól függően mondjuk -32-ig. Ilyenkor októberben, novemberben ez még nem tragédia talán.

Leszívni úgy tudod, hogy leengedsz egy tömlőt a tartály aljára és megszívod. A folyadékkel megtelt tömlő másik, külső vége, ha alacsonyabban van, mint a tartály, szépen gravitációsan kifolyik belőle a folyadék.

A másik lehetőség, hogy a mosószivattyúval a spricniken keresztül kinyomod ami már nem kell.

2019. okt. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*még
2019. okt. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A tartály általában alulról hozzáférhető, és biztos le lehet húzni róla a csövet és akkor kifolyik, bár igazából a kérdés az, hogy miért is akarod leengedni? Mi baj van vele?
2019. okt. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Hasznosak! Az az igazság, hogy az első autóm és kicsit túlbuzgó vagyok. :D Meg csak most kezdek el vezetni forgalomban, így még áll a garázsban, szóval max. ott tudnám kinyomni belőle, viszont mivel tiszta az autó nem akarom összekenni, ha nem muszáj. :)
2019. okt. 3. 17:59
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt továbbra sem vagy hajlandó elárulni, miért kell lecserélni... ez nem olaj meg fékfolyadék amit cserélni kell.
2019. okt. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem hajlandó nem vagyok, csak nem gondoltam, hogy ekkora jelentősége van a számodra. Egyébként le kell cserélni, mert a téli oldja a jeget, míg a nyári nem. A funkcióbeli különbözőség miatt kell cserélni. Plusz, ha nem kellene cserélni, nem lenne olyan, hogy téli szélvédőmosó.
2019. okt. 4. 02:59
 10/11 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy a nyári szélvédőmosó kárt tehet az autóban fagyok idején.
2019. okt. 4. 03:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!