Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan varázsoljam ki a nyári...

Hogyan varázsoljam ki a nyári ablakmosó folyadékot az ablakmosó tartályból?

Figyelt kérdés
Járgányt, nagy nehezen betettem a garázsba ( szűk hely ) , de elfelejtettem lassan átállni a téli mosóra, így félek, hogy jövő héten befagy és kinyírja a pumpát, tartályt stb. a fagy. Kiengedni nem merem mert figyeltem ,hogy csont szárazon tegyem be a kocsit, ne korrodáljon, így ha most kispriccölöm a folyadékot a túlfolyókba bennmarad a dzsuva. Hozzá keverhetek szerintetek alkoholt vagy tegyek hozzá inkább téli mosót ? Eddig úgy csináltam ,hogy már októberbe télit tettem bele, most ez kimaradt.
2018. nov. 25. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Attól függ mennyi van benne, mert akkor lehet hígítani. Ha töményt töltesz bele akkor fele fele elég is.

De aztán csak meg kell járatnod hogy a csövekből kinyomja a nyárit.

2018. nov. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Másik megoldás: kipattintod a szélvédőmosó spricnit, és valami kis edénybe, zacskóba kispricceled a maradékot.

Mondjuk én vesződnék ennyit vele, simán ráönteném a télit.

Garázson belül is befagyhat?

2018. nov. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, befagyhat. Szerintem is az a megoldás, hogy zsacsiba spriccelem. Köszi a válaszokat.
2018. nov. 25. 12:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Toltsd ra a telit
2018. nov. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy gumicsővel leszívod egy flakonba és kész.
2018. nov. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Két éve azt csináltam, griffin labdával, két óra alatt végeztem is vele :/. :D
2018. nov. 25. 13:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Természeteden utána töltsd fel télivel és spriccelj néhányat, hogy átjárja a rendszert.
2018. nov. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy sima gumicsövet belerakok, megszívom és a földre tett flakonba kb 2 perc alatt átfolyik.
2018. nov. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De most elraktad az autót és tavaszig elő sem veszed, hogy ekkora baj lenne ha mosófolyadék érné?

Simán rátölteném a télit. Ha lesz is fagy, szibériai zimankó még nem várható. Az már más kérdés, hogy a tartályt, pumpát megvéded, de a csövekben, spricnikben befagyhat ha téli marad. Szerintem nagyobb macera mident szétszedni, kiszívni mindenből a folyadékot, mint kiállni az autóval, kispriccelni egy keveset, hogy mindent átjárjon a téli, majd a környéken menni egy kört szárazabb időben, hogy minden ki tudjon száradni.

2018. nov. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!