Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Thalia "hengrendszer"...

Renault Thalia "hengrendszer" fejlesztés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék új hangszórókat 2004-es Thalia-ba (a gyári már kicsit megviselt), illetve egy Bluetooth-os fejegységet is. Mélyláda nem kell, a projektre max 30 körül szánnék (tudom, ez szinte semmi, de nem kell akkora hangerő, mint egy Metallica koncerten). Milyen adatokat kell nézni (az RMS-t tudom, hogy mi), hány ohm-os meg hány utas legyen? Milyen márkát ajánlotok? 1 dines lesz az biztos. Elég előre két hangszóró, legtöbbször egyedül, maximum másodmagammal szoktam menni.

2019. okt. 3. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Ami abban van gyárilag annál szinte minden jobb, 2 tháliám volt, mindkettő csak valami recsegést volt hajlandó produkálni zene helyett. Rádió sokszor kikapcsolt magától.

Szerintem bőven elég a régi helyére normális, több utas hangszórókat tenni, autóhangszórók, ezek egyforma ohm-osak.


De ha még a régi verziós thaliad van, aminél a műszerfalban vannak a hangszórók, készülj fel a legrosszabbra.


Az újabbaknál már az ajtókba került.

2019. okt. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az ajtóban vannak a hangszórók (faceliftes 2004-es), egy délelőtt alatt meg lehet csinálni?
2019. okt. 4. 11:18
 3/9 JulesTS ***** válasza:

Egy kicsit szűkös a keret...

Egy Bluetooth-os, CD mechanika nélküli fejegység huszonpárezer forint. Alpine, JVC/Kenwood, Pioneer belépő szintű fejeit nyugodtan megveheted. Hozzá egy nagy érzékenységű hangszóró kell, hogy legyen hangereje is. Normális minőséget 165mm-es komponens készletben 20eFt körül már lehet kapni, lágy dóm magassal, nagy érzékenységgel. Ilyen a Kicx STC 6.2 és a Galden Alpha 165. Persze ha 165-ös hely van az ajtóban. Ha 130-as hely van csak, akkor vagy kiemelő keret, vagy 130-as hangszóró kell...

Innen nagyjából három lehetőséged van:

- a 30 ezres keretet megtoldod 15...20 ezerrel

- használt fejegységet és/vagy hangszórót veszel

- megelégszel a gagyi, de olcsó cuccokkal

Ja és ajtó szigetelés javasolt, ha szeretnél mély hangokat. Ha magad csinálod, akkor 6..7eFt anyagköltséggel megúszhatod azt is...

2019. okt. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Elméletben 13 centis kell, még nem szedtem szét. Én valahogy úgy gondolkoztam, hogy fejegységet 13-15 között nézek, hangszórót pedig 20 környékén maximum (eddig Sony fejegységet és JBL hangszóró párosításon gondolkoztam, de megnézem azokat is, amiket írtál. Az ajtók szigetelését mivel érdemes csinálni?
2019. okt. 5. 18:22
 5/9 JulesTS ***** válasza:

15eFt-ért nem kapsz normális Bluetooth-os fejegységet...

130-asban a Kicx STC 5.2, vagy Gladen Alpha 130 komponensek jók.

Sony/JBL párosítás jobb lesz mint a gyári, de én nem ezt választanám.

Hangszigetelésre elég egy ilyen csomag (ha takarékosan bánsz vele):

[link]

2019. okt. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ha felemelem a keretet 40-re (ez már tényleg a nagyon maximum), akkor össze lehet hozni egy épkézláb párosítást? Illetve találtam egy szimpatikus Hertz hangszórót, az egyetlen dolog ami zavar az az, hogy préselt papír membrános. Ez mekkora hátrány a többihez képest, hamarabb tönkremegy?
2019. okt. 7. 07:15
 7/9 A kérdező kommentje:
Most kinéztem egy fejegységet: SONY DSX-A210UI. Ez beférne az autóba? Illetve vélemény róla? 1 hónapot használt.
2019. okt. 7. 11:23
 8/9 JulesTS ***** válasza:

Gondolom a DSK 130-at nézted. A préselt papír membrán nem gáz, elég érzékeny is, csak a műanyag magassugárzója harsány nagyon. A Kicx STC 5.2 kellemes hangú lágy selyem dóm magassal van, kb. 6eFt-tal olcsóbban. Hertzből ESK-t vennék, de az már magasabb árkategória...

Azt a fejegységet is megveheted, ha nincs szükséged Bluetooth-ra és 18eFt-os új áránál olcsóbban adják... De ha nem kell Bluetooth, akkor a 18eFt-os kategóriában kapsz JVC/Kenwood, Pioneer-t is (Alpine-t kicsit drágábban).

2019. okt. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. okt. 7. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!