Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom, hogy milyen...

Honnan tudom, hogy milyen benzint kell az autómba tölteni?

Figyelt kérdés
Teljesen laikus vagyok, autóvásárlás elött állok, és benzines autót szeretnén vásárolni, akkor ami a benzinkúton van és benzin abból bármelyik mehet bele?
2019. okt. 4. 10:48
 1/10 D. Brasco ***** válasza:
100%
A tankfedel belso oldalan oda van irva milyen kell bele,vagy a gépkönyvben megtalalod,esetleg a neten utananezel mondjuk a thecaryoudrive.com meg tarsai oldalon
2019. okt. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mickbro ***** válasza:

Lényegében, igen.

Manapság az autók többségének megfelel a 95-ös benzin.

Van néhány sportos autó pl. Nissan gtr, aminek magasabb oktánszámú benzin kell.

De neten utána tudsz nézni, ill, ha meg van a kocsi betöltő nyílásnál sztem fel lesz tüntetve, h mi kell bele minimum.

2019. okt. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ, milyen autót veszel. Általában bármelyik, viszont ha mondjuk olyan autót veszel, aminek 100-as kell (ez mondjuk elég ritka), akkor nem lehet bele 95-öset, mert károsíthatja a motort a kopogó égés. Ez azt jelenti, hogy még akkor gyullad az égéstérben a benzin, amikor még felfele megy a dugattyú, vagy mindenesetre picit korábban, mint ahogy a szikra gyújtaná.


Ha 95-ös kell bele, akkor mehet bele szinte akármelyik. Külföldön (főleg keletre) lehetnek olyan kutak, ahol alacsonyabb az oktánszám, ott oda kell picit figyelni. Tehát ha 95-ös van előírva, tehetsz bele magasabb oktánszámút is, de nem lesz tőle érezhetően jobb. Ha sokáig fogod állva hagyni, akkor érdemes bele 100-ast tankolni, mivel abban alapból van adalék, ami miatt nem fog rétegekre válni.


Nagyobb oktánszámú benzin akkor kellhet, ha nagyobb a kompresszió, vagy turbós az autó.

2019. okt. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vedd meg, amit kinéztél magadnak. Ahogy előttem írták, bátran tankolj 95-öst vagy tíz litert, aztán otthon a neten alapsan utánanézel.Mondjuk jobb lene vásárlás előtt átnézni a gépkönyvét. Ha nincs akkor a netről letöltöd, és abból kiderül, hány oktánost ír elő a gyár.

Ha kevés neki, és kiderül, hogy 98 kell, akkor a kopogásérzékelő állít a gyújtáson.

2019. okt. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De ezt nem ciki megkerdezni az eladot?
2019. okt. 4. 11:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, esetleg megmondod neki is hogy teljesen laikus vagy a tém)val kapcsolatban, de szinte mindegy milyet tankolsz, csak ne gázolajat.
2019. okt. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 D. Brasco ***** válasza:
Amit más irt hogy a 100-as tervezett autot karosithatja a 95benzin nem igaz.....pont ezert van az autokban kopogaserzekelo es visszabbvesz az előgyujtasbol ilyankor,pontosan azert hogy ne legyen baj.emiatt az auto veszit kicsit a teljesitmenyeből,de te laikus ebbol semmit nem fogsz eszrevenni....meg eleve kar is ezen rugozni
2019. okt. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 D. Brasco ***** válasza:
A vege lemaradt.dzoval kar ezen agyalnod mert a mai autok bő 95%-nak tovabbra is 95-os az előírt benzin.
2019. okt. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ritka amibe 100-as oktánszámú kellene!Pl Skoda Fabia 1.4 16v
2019. okt. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező.Nyugodtan tankolhatsz 95 benzint ugyanis a hétköznapi autók 99%-a ezzel jár.
2019. okt. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!