Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az autómba motorolajat...

Ha az autómba motorolajat akarok tölteni akkor csak az olaj típusának kell megegyeznie vagy a gyártónak/márkának is?

Figyelt kérdés
jelenleg 10W-40 van benne
2019. márc. 24. 07:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesítse a jármű által kívánt minősítést.


Ha ez megvan, akkor jöhet a sokak szerint túl misztifikált kérdés,vagyis eredeti legyen az olaj.


Sokan a gyári olajra panaszkodnak, de tökéletesen megfelelő persze normál csereperiodus mellett

2019. márc. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem francia autóhoz mindig a Total volt előírva, így azt tettem bele, de ne kérdezd mivel jobb, mint egy Castrol.
2019. márc. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szecessziós Vájling ***** válasza:
A kőolaj finomítás ugyanúgy történik a BP-nél, MOL-nál meg Liqui Molynál is - nem tudják eltérő technikával előállítani a 10W40 motorolajaikat. Adalékolásban régen volt különbség, de ma már abban is szinte teljesen megegyeznek (néhány olcsó olaj kivétel), úgyhogy közepes árszinttől felfelé gyakorlatilag teljesen mindegy, milyen márkáról van szó.
2019. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért olyat ne írjunk már le, hogy mind1!


Nem véletlenül ajánlja a gyártó az adott olajat. Azt kell mindig szem előtt tartani, ha szeretnéd, hogy még sok helyre elvigyen a gép. :)

Az én személyes kedvencem a shell, a GTL technológia miatt, amit környezettudatos vásárlóként támogatok. Ettől függetlenül akkor is azt tartom elsődlegesnek, amit a gépkönyv ír. Az biztosan jó!

2019. ápr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!