Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzembentartó, tulajdonos,...

Üzembentartó, tulajdonos, autó adásvétel rokontól, segítenél?

Figyelt kérdés

A történet röviden: Most szereztem jogosítványt.

Teljesen kezdő vagyok. Apámnak van egy taxi módban használt,de azóta "civil autóként" általa funkcionált chevrolett lacettije(tudod ilyeneket láttál pár éve Budapesten a taxisoknál sok helyen)


Elég sok javításra szorul,bár az igaz hogy rendszeresen karbantartja,kb tőle tanultam,hogy "az autónak lelke van" stb,szóval karban tartja,szervizeli,de így is van benne 440.000 km...évente 100.000-et ment vele..

nekem 1 évre kellene kb,fővárosi furikázás céljából,vagy tán vidékre a barátnőmhöz olykor..

350 ezerért akarja eladni nekem...

azt mondja csináljuk ezt az üzembentartói dolgot,mert úgy megúszom a 100.000 forintos átírási költséget. De akkor is az ő tulajdona marad ami picit zavar.


Biztos megéri ez? Szóval az átírás tényleg minden esetben 100.000 ft? Ha rendes adásvételt kötök vele,az nekem nem érné meg? (most is szervízbe van,most épp a szervót szerelteti meg) Egyébként jól néz ki az autó,csak tudod taxiként ment,ezért olyan amilyen.(ma már ezek helyett ford focusokat látsz a taxisoknál többségében)


Szerinted?

Új autó után..megmondom őszintén belefáradtam az autóvásárlásba,keresésbe,stb..1 milkót szánok rá,első autó...


2019. okt. 5. 01:44
 1/6 anonim ***** válasza:

A fater nem kicsit akar átvágni, ez már azért szemétség hogy fiától akar pénzt lehúzni.

" Új autó után..." Ez mi?

2019. okt. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha az én apám akart volna autót eladni nekem, biztos kiröhögöm. Az a minimum, hogy neked adja ingyen. Az üzemben tartóival minden felelősség, költség a tiéd, de a kocsi NEM! Én inkább kifizetném az átírást. Egyébként szabad venni mástól is autót, másmilyet, olcsóbbat, szebbet, jobbat.
2019. okt. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, egyáltalán nem várnám el szülőtől azt, hogy autót toljon a seggem alá, de egy 440 ezer km-es Lacetti piaci ára konvergál a nullához, ne ilyet akarjon 350 ezerért rámsózni, üzembentartóival. Inkább papíron maradjon az övé, te meg szépen használod meg fizeted a vele járó költségeket (szervíz, biztosítás, üzemanyag).
2019. okt. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyenesági rokon neked ajándékozhatja a kocsit és akkor nincs átírási költség és nem kell eredet vizsga sem. Csak az új forgalmit és törzskönyvet kell kifizetned, ami kb. 12 ezer. Kifizeted és így lepapirozzátok és akkor mindenki jól jár.
2019. okt. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat. Sajnos nem mindenkinek jutott ki normális családból...
2019. okt. 13. 02:11
 6/6 A kérdező kommentje:

Kölcsönkértem tőle az autót,miután nemet mondtam az "adásvételére"

mondtam 1 napra adja kölcsön ezt a lacettit ha kell leteszek "óvadékok" vagy pénzt ha összetörném(nem törném)

Nem adta,lenyomta a telefont is.


Múltkor néztem egy Ford Focus,2008-as kocsit,3 ajtós,200 vmennyi km(ezer)km,és elvitettem vásárlás előtt a kereskedővel egy állapotfelmérésre...vagy 6 hiba kijött..szélvédő azonnal csere,generátor hibakód,ékszíjcsere,a féltengely végén valami SZ-betűs micsodának a cseréje...1 millióért akarta rám sózni,konkrétan megerőszakoltam a kérdéseimmel a szervizest,hogy mondjon valamit,aztán a fiatal srác szervizes odahivta a tapasztaltabb kollégáját,alánézett,belenézett ő is,rendesek voltak,először is mondta h ebbe tuti nem annyi km van,aztán mondta h ő ezt nem venné meg...mindent elmondtam h kezdő vagyok stb(közben a kereskedő kint várt)

Hát kimentem,10 ezer forint mínusz,aztán mondtam az ürgének hogy 750 ezerért megveszem.

Húzta a száját,végül nagy nehezn mondott egy 900.000-es árat.



Végül felhívtam az apámat(igen,mert ő ért az autókhoz,de amúgy egy patkány),meg felhívtam tanácsért még egy,normálisabb,korosabb arcot,hát nem vettem meg végül.

1.4-es motor volt benne amugy.


A tipikus ferdehátú ford focus,amiből tele van az ország,én olyat akarok venni,1 milkót szánok rá,de úgy tűnik ez is kevés...első autónak...most nincs autóm

2019. okt. 13. 02:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!