Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen drágák az autók?

Miért ilyen drágák az autók?

Figyelt kérdés
10 éve vettem egy akkor 9 éves jó állapotú Feliciát, 90 ezer km-el, 500 000 forintért. Mai napig használom. Manapság egy ennyi idős, hasonló autó jóval 1 millió forint fölött van. Így marad a Felicia. Mi az oka ennek a drágaságnak?
2019. okt. 5. 15:23
 1/4 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

11 éve, 2008-ban vásároltunk egy 7 éves kombi Opel Vectrát, akkor másfél millió forintért.


Ha beleszámolod azt, hogy a több, mint 10 év alatt volt egy 30%-os infláció, akkor azt kapod, hogy egy ilyen kocsi árának nagyjából 2 millió forint körül kéne mozognia, ehelyett egy 9 éves Meriva kerül most nagyjából ennyibe.


Mi az oka? Az Opel mint autómárka nagyobb márkaértéke. Láthatjuk, hogy most már nincs akkora különbség egy alsó-középkategóriás és egy közép/felsőkategóriás autó között. Előbbibe és utóbbiba is lehet rendelni ülésfűtést, tolatóradart, többzónás klímát, komolyabb biztonságtechnikai elemeket. A lehetőségeknek megfelelően pedig az árak is magasabbak, ami azt eredményezi, hogy a használtautók is drágábbak.

2019. okt. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Használt autót utoljára 2012-ben vettem. Akkor egy átlag alsó-középkategóriás nagyon jól felextrázott nem is vészesen sok km-es, 6 éves autót megkaptam 1,3 millióért. Azon én is meglepődtem hogy ma a fapadostól nem sokkal jobbak és 10 év körüliek mennek kb ennyiért. De állítólag erre az a magyarázat, hogy 2012-ben válság volt, ezért a használt autók ára is alacsonyabb volt.

Lehet nálad is ez befolyásolta az árat. Valamint az, hogy ha jól értem 2000-es évjáratú a Feliciád. Pont ez az az időszak, a 2000-es évek eleje, közepe, amikor elég renden fejlődtek az autók a 90-es évekhez képest. Gondolom ha most veszel egy 2009-es autót, az már jóval többet tud, mint a 2000-as Feliciád. Ez is oka lehet, hogy ma drágább egy 10 éves autó, mint akkor. Valamint infláció is volt. Ma sokkal kevesebbet ér 500.000Ft és kevesebbet is kell dolgozni érte, mint 10 éve.

2019. okt. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk mert tobbet ernek mint a te autod.

Mi 8 millioert vettunk 9 eves hasznalt landrover autot.

2019. okt. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg mit tud a te autód és egy mai 9 éves autó. Ég és föld...
2019. okt. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!